Močile: Čiković i Čani za nova tri boda u utrci za prvaka

Nogometaši Močila u vrlo važnoj utakmici u borbi za prvaka Druge ŽNL slavili su na domaćem terenu nad Podravcem iz Torčeca rezultatom 2:1. Nije to bila jednostrana utakmica, bio je to dvoboj dosta dobrih protivnika u kojemu su ipak igrači Močila pokazali da su bolji. Uostalom, to i rezultat otkriva.

Poveli su već na samom početku utakmice spretnim golom Čikovića. Goste je taj gol vrlo brzo ‘otrijeznio’ tako da su uspostavili ravnotežu na utakmici, no nisu uspjeli nikako izjednačiti. S druge strane Močilani su također vješto udarali prema golu Torčanaca, no nije ih išlo. Nakon odmora igralo se vrlo srčano nadmudrivanje oba protivnika, mogli bismo reći da malo ispadnemo mudriji, taktički-šahovsko nadmudrivanje u kojem su prvi popustili Torčanci. Čani se oslobodio pratitelja i poenirao za 2:0 u 83. minuti utakmice.

Do kraja su nastavili Torčanci pritiskati kako bi barem spasili svoj obraz. Uspjelo je to na isteku četvrte minute sudačke nadoknade Ivanu Kovaču koji je postigao počasni gol iz penala. U sljedećem kolu Močile gostuju kod GOŠK-a, a Torčanci dočekuju Bregovce.

Preminuo Martin Oreški

Tužna vijest zadesila je NK Močile i sve povezane s tim klubom i sportskim prijateljima tog kluba. U 71. godini nakon kratke i teške bolesti preminuo je hrvatski branitelj Martin Oreški, jedan od osnivača NK-a Močile. Kako navode u klubu ožalošćeni njegovim odlaskom, nije bilo utakmice, bila ona domaća ili gostujuća, na kojoj on i njegov vjerni pratitelj pas Šapica nisu bili i podržali svoje voljene Močile. Laka mu hrvatska gruda.