Molvarci u završnici slomili oslabljene Poberune

Članak je objavljen u tiskanom izdanju Podravskog lista

Molvarska Mladost u lokalnom je derbiju 23. kola Prve županijske lige na gostovanju kod Kalinovca opravdala ulogu favorita i upisala pobjedu 1:3.

Poberuni nisu bili kompletni, a i u prorijeđenom sastavu mogli su odmah u uvodu šokirati Molvarce. Zlatar je povratnom loptom pronašao Hajdića čiji je udarac s deset metara Balala uspio ukrotiti. Samo dvije minuta nakon toga Hajdić se još jednom našao u izglednoj prilici, ali nije pogodio okvir gola.

Molvarci su do početne prednosti stigli u 40. minuti. Bajsić je ostao sam na 15 metara i točno naciljao desni kut za 0:1. U 47. minuti Molvarci su tražili najstrožu kaznu nakon starta Guskovića na Bajsiću, no sudac Fazlić nije se oglasio.

Poberuni su izjednačili u 55. minuti, a odluka Fazlića da dosudi jedanaesterac za domaćina nakon duela vratara Balale i Hajdića izazvala je još jednu burnu reakciju Molvaraca. Siguran izvođač penala za 1:1 bio je Gusković.

Ipak, Molvarci su u završnici uspjeli doći do sva tri boda. Prvo je u 85. minuti nakon dubinskog proigravanja lopta ispala iz ruku vrataru Rakitničanu, što je kaznio Vjekoslav Kolar kojem nije bilo teško zabiti za 1:2. U drugoj minuti sudačke nadoknade Mihoković je pobjegao svom čuvaru i nesebično uposlio Crnčića koji je postavio konačnih 1:3.

KALINOVAC – MLADOST MOLVE 3:1 (1:0)
KALINOVAC
: Rakitničan, Stanjo (od 46. Kapitan), Baričević (od 30. Imbriša), Balenović, Hajdić, Zlatar, Jurić, Sobota (od 46. Lugarov), Gusković, Zvonar, Horvat. TRENER: Evaj.
MLADOST: Balala, Vindić, Vidojević (od 46. Radmilović), V. Kolar, Marić, Košić (od 77. Kokša), Crnčić, Mihoković, Šostarec, Šiprak, Bajsić. TRENER: Kos.
KALINOVAC – Igralište NK Kalinovac. SUDAC: Krešimir Fazlić (Koprivnica). POMOĆNICI: Iveljić i Fabijan. STRIJELCI: 0:1 Bajsić (40), 1:1 Gusković (55 – 11m), 1:2 V. Kolar (85), 1:3 Crnčić (90+2). ŽUTI KARTONI: Imbriša (65) – Kalinovac, Šostarec (55) – Mladost.