MOŽE LI GORE Hrabri Rudeš s igračem manje Slavenu ukrao pobjedu, navijači bijesni otišli kući

Poniženi Slaven Belupo u 9. kolu, 30. rujna, gostuje kod Rijeke, gdje se ovakvom igrom nema čemu nadati

Autor: podravski.hr — 21.09.2018. / 20:15 Sport

Na Apašu je sve manje i manje gledatelja, s razlogom / Nikola Wolf

U 8. kolu HT Prve HNL, na koprivničkom Ivanu Kušeku Apašu susreli su se šestoplasirani Slaven Belupo i uvjerljivo posljednji Rudeš. I dok su Farmaceuti u dosadašnjem dijelu uspjeli skupiti sedam bodova, gosti su uzeli tek jedan i to na samom otvaranju sezone u gostima kod Dinama (1:1). Slavenu je nasušno trebala druga pobjeda u sezoni nakon igračkog i rezultatskog debakla u prošlom kolu protiv Lokomotive (2:5). Ivković je ovaj put na klupu odlučio posjesti Gordanu i Mendyja, a umjesto njih igrali su Bačelić Grgić i Jelić.

Rudeš se i s igračem manje pokazao kao tvrd orah za Ivkovića

Ono što nam je Slaven ponudio u prvom poluvremenu, radi vlastite dobrobiti, nadam se da ćemo brzo zaboraviti. Nemoć, manjak ideje, nedostatak koncentracije u završnici… Kad si takav onda te ni sreća ne služi, promašiš penal, fulaš par zicera koje su i gosti već vidjeli u mreži. Gosti, koji su od 32. minute igrali s igračem manje i koji se, nasreću, nisu okuražili krenuti više naprijed i dovesti klimavu Slavenovu obranu u neugodnosti. Ivković bi rekao da nisu bili “frajeri”, jer, kao da su važne taktika i pripremljenost!? Nogometaši bi očito trebali biti MMA borci.

Drugo poluvrijeme nije bilo ništa bolje. Tek efikasnije. Slaven je imao inicijativu do pogotka, a nakon toga gosti su odlučili ubaciti u brzinu više. Farmaceuti su se malo povukli i čekali priliku iz kontre ili polukontre protiv brojčano, ali i kvalitetom slabijeg protivnika. Ni “f” od frajera koji bi uzeli inicijativu i tražili drugi gol. Ovo je više izgledala kao provokacija gola, ali u vlastitu mrežu. Jedan od nusprodukata takve igre bilo je i nepotrebno isključenje Muse pred kraj utakmice nakon oštrog starta na protivničkog igrača na polovici igrališta. Ili, recimo pogodak za izjednačenje u 84. minuti. Znate li što se nakon njega promijenilo? Ivković je sad tjerao svoje igrače naprijed. Zanimljivo. Prekasno. Samo jedan pogled na Slavenovu ložu bio je dovoljan znak da vidimo da “nije dobro”.

Nakon utakmice trener Tomislav Ivković je rekao:

– Izgubili smo dva velika boda. Imali smo sve na pladnju. Igru i šanse. No, ako toliko šansi ne iskoristiš… Ne mogu vjerovat da igraš protiv desetorice i vodiš 1:0 da se povučemo i da ne tražimo drugi gol. Iz jedine njihove šanse smo primili gol. To nismo zaslužili, to je prevelika kazna. No, Rudeš je igrao onoliko koliko smo dozvolili. Nije mi jasno da svaki put kad zabijemo, nitko im ne govori da se povlače, a oni se povuku. Nije to greška u komunikaciji, komunikacija je dobra, blizu sam terenu. Ne mogu reći da je obrana igrala toliko loše da je ona isključivo kriva za pogodak.

UTAKMICA

Mogao je Slaven povesti na otvaranju da je Bongongui bio prisebniji nakon poigravanja stopera Obanora. Njegov udarac s vrha kaznenog prostora jedva je došao do vratara Banića. Nekoliko trenutaka kasnije Bogojević je odlično ušao s desne strane i gurnuo u zicer Jelića no Banić je dobro zatvorio kut i obranio udarac. U 8. minuti Bogojević se namjestio iz blizine na udarac no čekao je predugo i stoper Jukić je stigao u blok. Slaven je djelovao bolje, no pojedinačnom kvalitetom slabiji gosti napravili su nekoliko polukontri i kontri iz kojih se vidjelo da Slavenova obrana jednostavno ne štima.

Bilo je i atraktivnih poteza na utakmici

Puclinu je odlično sjela lopta na volej u 26. minuti no na nesreću prohujala je tik iznad vratnice. U 30. minuti gužva, ali u Slavenovu kaznenom prostoru. Gosti su tražili navodno igranje rukom Međimorca nakon odbijanca, no sudac Matoc to nije uvažio. No, na drugoj strani jest i to nakon, kako mu je sugerirao pomoćni sudac, igranja rukom Oluića. Bačelić Grgić je iz blizine glavom pucao u gol, dok ju je Oluić zaustavio na gol liniji. Nekoliko puta smo gledali usporenu snimku i moramo priznati da je teško biti pametan. Oluić je dobio izravni crveni karton. Bačelić Grgić je stavio loptu na bijelu točku i opalio loptu poput krumpira. Po zemlji, polako, po sredini. Vratar Banić bez problema je obranio ovu poklon loptu. Puclin je pak u 43. minuti sam s 15 metara promašio čitav gol kad su već svi popadali u gužvi. Golman Banić pogledom je nemoćno pratio kako će mu se zatresti mreža, no nije.

Ivković je u nastavku promijenio formaciju u 3-5-2 i uveo Mendyja umjesto Bogojevića. U prvoj akciji Bongongui je s desne strane centrirao Jeliću koji skače visoko no njegov udarac glavom loptu šalje pored vratnice.  U 56. minuti napokon se isplatilo. Bongongui je poveo loptu u kazneni prostor i vidio Jelića samog na 12-ak metara.

Slavlje nakon Jelićevog gola za 1:0

Ovaj je iz prve tukao precizno pored nemoćnog Banića za 1:0. Moglo je u 60. minuti biti i 1:1 da je Frane Vojković bio iz blizine precizniji nakon jednog visokog odbijanca. Na Slavenovu sreću lopta je otišla daleko od gola. Gosti su krenuli va banque i počeli stvarati probleme Slavenu koji se lagano povukao u svoju polovicu. Domaći su navijači pretrnuli u 75. minuti kad je Vojković iz očaja iz kuta opalio visoko u zrak. Trebao je to biti centarušut no lopta je prohujala pored grede. I kad pomisliš da ne može gore eto drugi žuti i isključujući za Musu nakon starta s leđa na polovici igrališta. Ali, može. Frane Vojković je u 84. minuti izjednačio nakon malonogometnog dodavanja Wallacea u kaznenom prostoru Slavena. Ne treba ni spominjati da je Slavenovih igrača tamo bilo triput više. Do kraja rezultat se nije mijenjao.

Slaven Belupo u 9. kolu, 30. rujna, gostuje kod Rijeke. (ib)

SLAVEN BELUPO – RUDEŠ 1:1 (0:0)

Koprivnica – Ivan Kušek Apaš. Gledatelja: 900. Sudac: Matoc (Zaprešić). Pomoćni: Đurak i Stolnik. Četvrti: Bionda. Delegat: Glavina (Prelog).

SLAVEN BELUPO (3-4-3): Marković – Šarlija, Međimorec, Musa – Bogojević (od 46. Mendy), Vidović, Puclin (od 51. Gordana), Delić – Bongngui, Jelić, Bačelić Grgić (od 71. Aparicio). Trener: T. Ivković.

RUDEŠ (4-2-3-1): Banić – Oluić, Jukić, Obanor, Boršić (od 71. Soldo) – Kalik (od 61. Wallace), Erick – Vojković, Andrey (od 81. Vazda), M. Vojković – Mrkonjić. Trener: I. Matić.

STRIJELCI: 1:0 Jelić (56), 1:1 F. Vojković (84).

Žuti kartoni: Jukić, Mrkonjić, Banić (Rudeš) Musa, Aparicio (Slaven). Crveni karton: Oluić, 32′ (Rudeš), Musa 82′ (Slaven).

IGRAČ UTAKMICE: F. Vojković (Rudeš).