NADIGRALE NJEMICE Podravka uzela prvu pobjedu u Ligi prvakinja na ‘vrućem’ gostovanju

Maestralna Risović, raspoložena Čigirinova i vanjske igračice, čvrsta obrana... to je bio ključ velike pobjede u Njemačkoj

Autor: podravski.hr — 07.10.2018. / 15:34 Sport

Ilustracija/Podravkašice su pokazale kako će biti tvrd orah u LP

Podravka Vegeta otvorila je novu sezonu Lige prvakinja pobjedom na “vrućem” terenu kod njemačkih prvakinja Thuringera (26:28). Koprivničanke su bile jako dobre i držale Njemice na odstojanju čitavu utakmicu. Muller nije imao recept za dobro postavljenu igru Saračevića. Također, pokazalo se kako Podravka ima široku klupu i mnogo rješenja za čitavih 60 minuta. Nakon prvog kola po pobjedu u C grupi Lige prvakinja imaju i Podravka i braniteljice naslova mađarski Gyor, koji je kod kuće “demolirao” Krim 39:23.

Podravka je povela nakon neuspjelog prvog napada domaćih igračica. Strijelac za Podravku bila je Čigirinova, da bi zatim Risović obranom spriječila i drugi napad Njemica. Čigirinova je potom povisila na 0:2 i nakon neuspjelog napada Luzumove podigla na 0:3. Muller je morao pozvati time-out vrlo rano. Risović potom opet brani Njemicama, a Turk iz kontre dovodi Podravku na 0:4. Prvi pogodak ipak zabile su tek u 6. minuti preko Luzumove. U 12. minuti bilo je 2:6 za Podravku, a moglo je i 2:7 da je Turk bila precizna s krila.

Njemice su preko Jakubisove nakon 15. minuta došle na 4:6 pa je i Saračević pozvao minutu odmora kako bi “umirio” nervozu. Tri minute kasnije bilo je 5:8 nakon odličnog proigravanja Čigirinove do Milosavljević za njen prvi pogodak. Risović u ovom trenutku ima čak sedam obrana i dovodi do ludila igračice Thuringera. Igrala se 26. minuta i Podravka je nakon pogotka Milosavljević imala 9:11. Podravkina obrana 6-0 i dalje se dobro drži i kontrolira napad domaćih rukometašica. No, ono što je ključno, nije bilo previše grešaka u napadu pa nam Njemice nisu mnogo kontrirale. A upravo je to njihova najveća snaga. Na odmor se ipak otišlo s 10:11 za Podravku. Premalo s obzirom na dojam iz prvog poluvremena u kojem su Koprivničanke bile bolje.

U nastavak je Podravka krenula s igračicom manje nakon drugog isključenja Ježikove potkraj prvog dijela. Prvo izjednačenje u 32. minuti preko Luzumove 12:12, brzo potom i prvo vodstvo 13:12 preko Jakubisove. Ihnjeva i Debelić vrlo brzo ponovno dovode Podravku u vodstvo 13:14, da bi Bolk izjednačila u 35. minuti, a Ježikova postavila na 14:15 pa 14:16. U ovom trenutku igralo se run and gun. Risović je skinula dva zicera. Ihnjeva je preuzela ulogu playa nakratko i pronašla Debelić za plus 3 i 14:17. Risović je ponovno skinula zicer i potom “opalila” s gola na gol za 14:18. I ona se upisala u strijelce. Domaće su igračice upale u crnu rupu i krenule i griješiti. Debelić je tako ukrala jedan otpadak i postavila na 14:19. U 40. minuti Stolle je smanjila na minus 4. Ježikova je potom sa svoja dva gola dovela Podravku na nestvarnih 15:21. Novi time-out za Njemice. Nakon 16:22 isključenje Debelić i potom sedmerac nakon faula Ježikove. Luzumova je zabila za minus 5.

Rumunjske sutkinje vratile su Podravki sedmerac minutu kasnije nakon faula nad Čigirinovom. Zabila je kroz noge vratarki Thuringera za 17:23. U 49. minuti plus 7 za Podravku i 18:25. Obrana 6-0 i dalje funkcionira super. Nažalost Ježikova je zaradila i treće isključenje, čak osmo Podravkino, za razliku od samo dva Thuringera. Čak i s dvije igračice više Podravka je držala razliku, u 51. minuti bilo je 19:26. U 53. minuti je 20:26 za Podravku, koja igra duže napade ne bi li iscijedile sekundu više. Pet minuta prije kraja Njemice su smanjile na minus 4, a ubrzo i 23:26. U ovim trenucima Podravka opasno treba gol. Milošević se odlučila na šut i to je 23:27 u 57. minuti.

Dvije minute do kraja bilo je 25:27 nakon dva gola Grossman. No, do kraja su naše ipak uspjele zadržati prednost. Utakmica je završila 26:28. (ib)

THURINGER – PODRAVKA VEGETA 26:28 (11:12)

NORDHAUSEN – Wiedigsburghalle Nordhausen. Gledatelja: 4500. Sutkinje: Nastase i Stancu (Rum).

THURINGER: Krause, Lang, Sazdovska (1), Mazzucco, Zimmerman, Schmelzer (2), Triscsuk, Giegerich, Stolle (6), Luzumova (6), Bolk (3), Grossman (3), Jakubisova (4), Redder, Huber. TRENER: Muller.

PODRAVKA V.: Risović (11+1), Tucaković, Zadravec, Turk (2), Holešova (1), Karlovčan, Popović, Milošević (3), Džono, Milosavljević (2), Ećimović, Petika, Čigirinova (6/1), Ihnjeva (3), Debelić (3), Ježikova (7/1). TRENER: Saračević.

ISKLJUČENJA: Thuringer (6), Podravka (18).

IGRAČICA UTAKMICE: Risović (Podravka V.)