Nadigrali Lokomotivu: Krstanović zabio za važna tri boda

Farmaceuti su danas na svom Apašu dočekali trećeplasiranu momčad Lokomotive i nakon odlične igre pobijedili 1:0 (Krstanović) te upisali vrijedna tri boda. Slaven sada ima 15 bodova i pobjegao je posljednjeplasiranom Varaždinu četiri boda.

Treneri Stipić i Tomić

Trener Tomislav Stipić na teren je izveo nešto izmijenjenu momčad. Na vratima je opet Filipović, a stoperski trojac Božić, Paracki i Mikulić. Na desnoj strani je Bogojević, a lijevoj Goda, dok su u sredini terena Bačelić Grgić, Glavčić i mladi Brković u svom premijernom nastupu pred domaćom publikom. U vrhu napada već ustaljeni dvojac Krstanović i Lima.

Minuta šutnje u znak sjećanja na Vukovar

Slavenaši su odlučnije krenuli u utakmicu i već nakon tri minute tri udaraca iz kuta, no obrana Lokomotive nije dala puno prostora. Brković je u 5. minuti pucao s 18 metra, a golman Grbić morao se ispružiti i izbaciti loptu u novi korner za domaće.

Nevjerojatno je što je u 7. minuti propustio Krstanović. Bogojević mu je ubacio u peterac, a ovaj je s par metara imao svo vrijeme svijeta ne bi li glavom loptu poslao u mrežu. No, nije bio precizan, loptu je zakucao u zemlju i potom ju je Grbić izbacio van za još jedan korner.

Brković je u 16. minuti odlično u priliku izbacio Glavčića no njegov udarac s vrha kaznenog prostora završio je u rukama čuvara meže Lokomotive. No u 17. minuti Slaven je ipak okrunio bolju igru. Lima je prihvatio dugu loptu, vratio prema sredini kaznenog prostora, a Krstanović se oslobodio braniča i zatresao mrežu za 1:0 Slavena. To je njegov sedmi gol ove sezone.

Slavlje nakon vodstva 1:0

Do kraja prvog dijela još nekoliko poluprilika za Slaven, uglavnom se radilo o udarcima iz daljine, dok Lokomotiva nije prijetila. Lopta je u nogama Slavenaša bila 62 posto, uputili su šest udaraca u okvir, gosti nijedan, a odnos kornera je 7:0.

U 53. minuti nastavka Lokomotiva je uputila prvi udarac u okvir. Sammir je s 20 metara izveo slobodan udarac izravno u ruke Filipovića. U 56. minuti Bogojević opet centrira Krstanoviću na glavu no i ovaj put napadač Slavena nije bio precizan. Slijedi razdoblje nešto aktivnije igre Lokomotive, no obrana Slavena je na razini. Nakon 70. minute Slavenaši ponovno uzimaju konce igre u svoje “noge” i rade pritisak u polovici Lokomotive.

U 92. minuti Filipović je imao obranu vrijednu tri boda nakon odličnog udarca Tolića iz daljine. Lopta je putovala u rašlje, no čuvar mreže Farmaceuta se pošteno ispružio i obranio. Rezultat se do kraja nije mijenjao i Slaven je upisao vrijednu pobjedu i nova tri boda.

Sljedeću utakmicu Slaven Belupo ponovno igra na domaćem Apašu, a dolazi momčad Intera. Utakmica se igra u petak s početkom u 17 sati.