Neki su Podravci ipak krenuli sa županijskim nogometom: Drava – Ajax razmontirala Slobodu

Na najbolji mogući način nogometaši Drave-Ajaxa započeli su sezonu 2020./21. u Prvoj županijskoj ligi Varaždin. U goste je u Komarnicu došla ekipa Slobode iz Tužnog. Utakmica je u prvom dijelu prošla bez pogodaka, iako su domaći imali inicijativu.

No, u drugom dijelu igrala se sasvim drukčija utakmica. Osam minuta nakon sučeva zvižduka za početak nastavka utakmice započeo je potop Slobode.  U listu strijelaca prvi se upisao Luka Vagjunec.

Prvi pogodak još je više ohrabrio domaćine te je na novi pogodak trebalo čekati samo 12 minuta. U 64. minuti vodstvo domaćina povećao je Ivan Vagjunec. Da pitanje pobjednika ne bi bilo otvoreno u 68. minuta pobrinuo se Luka Vagjunec svojim drugim pogotkom za 3:0. Domaća momčad nije se zadovoljila s tri gola u mreži protivnika, već je u 88. minuti zamjena Međimurec pogodio za konačnih 4:0.

DRAVA-AJAX – SLOBODA 4:0

DRAVA-AJAX: Sudec, Bačani (od 77. Kosec), Huzjak, D. Kosec, Vagjunec (od 73. Marković), Hrebak, Premec (od 46. Ružić), Petak, Horvat (od 46. Međimorec). I. Vagjunec (od 77. Petak), Šilc. Trener: Sačer

SLOBODA: Slunjski, Grđan, Jerišić (od 58. Štefanec), L. Slunjski,  Boltižar, Poplatnik (od 73. D. Slunjski), B. Slunjski, Klas (od 73. Brlek), Hosni (od 79. Benko), K. Brlek, Habuzin. TRENER: Beli

KOMARNICA – Igralište Drave-Ajaxa. GLEDATELJA 80. SUDAC: Buden. POMOĆNI: Panić, Puškadija. DELEGAT: Lukinec. STRIJELCI: 1:0 L. Vagjunec (52), 2:0 I. Vagjunec (64),  3:0 L. Vagjunhec (68), 4:0 Međimorec (88). ŽUTI KARTONI:- ISKLJUČENJA:-