Nikola Posavec eurogolom spasio Poberune od poraza

Molvarska Mladost i Kalinovac u lokalnom su derbiju prvog kola Prve županijske lige remizirali 2:2. Sreća je bila na strani Molvaraca u 12. minuti kad je udarac Nikole Posavca s 20 metara zaustavila vratnica. Iz prve prave prilike u 25. minuti Molvarci su poveli. Ubačaj Vjekoslava Kolara prošao je do Šignjara koji je s osam metara bio neumoljiv. Poberuni su uzvratili istom mjerom u 51. minuti. Vratar Kurtanjek „izboksao“ je loptu na nogu Nikole Posavca koji je s 18 metara zatresao mrežu za 1:1. Primljeni pogodak mobilizirao je Molvarce koji su odlučno krenuli po novo vodstvo, a to im se isplatilo u 69. minuti. Košić je zavrnuo loptu na drugu vratnicu gdje je nečuvan ostao Šklebar kojem nije bilo teško zabiti za 2:1. Blizu novog izjednačenja Kalinovčani su bili u 74. minuti.

Ponovno je Nikola Posavec ostao sam na udarcu, a njegov novi projektil Kurtanjek je zaustavio bravuroznom reakcijom. No, u 80. minuti ni Kurtanjek nije mogao spasiti Molvarce. Nikola Posavec preveslao je svog čuvara te točno naciljao rašlje za konačnih 2:2.

MLADOST (M)   2 (1)

KALINOVAC     2 (0)

MLADOST: Kurtanjek, Vindić, Tuba, Jaković, V. Kolar, Marić, Vidojević, Šignjar, Radmilović (od 49. Šklebar), Šiprak (od 69. Dergez), Kokša (od 49. Košić). TRENER: Kos.

KALINOVAC: Rakitničan, Stanjo (od 46. Lugarov), Kožar, Belobrk, Vidaković, Golubić (od 70. Šokec), Lenardić, N. Posavec (od 90. Račan), Gusković, Zvonar, Imbriša (od 46. Bartolić). TRENER: Brgles.

MOLVE – Igralište Krbuljin. SUDAC: Bruno Ritoša (Koprivnica). POMOĆNICI: Huđ i Juranić. STRIJELCI: 1:0 Šignjar (25), 1:1 N. Posavec (51), 2:1 Šklebar (69), 2:2 N. Posavec (80).