Obrana poklanjala golove Lokosima, Slaven izgubio 3:1

Belodin A Alergija 941x177

Mjesec dana zabrane obavljanja svih funkcija u klubu te 5000 kuna kazne dobio je Slavenov direktor Zvonimir Šimunović, dok je klub kažnjen sa 7000 kuna. Epilog je to prošlotjedne utakmice na domaćem Apašu protiv Hajduka (1:2). Šimunović je kažnjen zbog verbalnog napada na glavnog suca Jovića, dok je klub dužan kaznu platiti zbog propusta u organizaciji, ponajviše zbog baklji koje su palili pripadnici Torcide.

U takvom ozračju, a i okrznuti šokantnim gubitkom utakmice u posljednjim minutama, otišli su na gostovanje Lokomotivi u 25. kolu Prve HNL. Dobra vijest je što se u momčad nakon ozljede vratio iskusni Krstanović, kao i Goda nakon kartona pa Sertić može natrag na četiri u zadnjoj liniji. U zapisniku međutim, nije bilo Čanađije i Bačelića Grgića, koji je razlog nije poznato s obzirom da iz kluba nisu izvijestili o ozljedama.

Lokomotiva je i na Apašu priredila šok Farmaceutima, bilo je 2:5

Lokomotiva je, podsjetimo, nanijela Slavenu jedan od neugodnijih poraza u povijesti kluba, u Koprivnici je bilo 2:5. Prva je pak utakmica u Kranjčevićevoj završila remijem 1:1. Trener Farmaceuta je u najavi utakmice kazao kako ga “zanima bilo koji rezultat osim poraza”. Bude li to remi, bit će to guinnessovih 14 neodlučenih u dosadašnjem dijelu sezone. Treba reći i da je ovaj ogled četvrtoplasiranih Lokosa i osmog Slavena s tribina pratilo “čak” 300 gledatelja.

U 8. minuti Bogojević s desetak metara šutira u izglednoj prilici, no lopta se odbija u korner. Nevjerojatno je što je Rakić za Lokose promašio u 11. minuti. S pet metara volejom je tukao visoko iznad gola. Ništa se posebno nije događalo do 33. minute, sve dok Datković nije povukao i srušio Bogojevića u kaznenom prostoru Lokosa. Sudac Bel nije dvojio, pokazao je žuti Datkoviću, a Krstanović je bio siguran s bijele točke za 0:1. Zanimljiva situacija u 39. minuti, Majstorović ruši Krstanovića, sudac Bel mu daje žuti pa crveni. Zamijenio ga je za Datkovića, no ubrzo je shvatio pogrešku i ispričao se igračima.

Trener Sertić nije mogao biti zadovoljan igrom obrane

U 42. minuti opet žuta minuta Slavenove obrane. Rakić petom vara Šarliju i proigrava Radonjića. Ovaj okreće Nowaka u kaznenom prostoru i u padu prizemno šalje loptu u mrežu pored nemoćnog Filipovića za 1:1.

Lokomotiva je odlično otvorila nastavak. U 49. minuti Datković ostaje sam na lijevoj strani, ubacuje u kazneni prostor, Karamarko je zakasnio u blok, a Rakić samo postavlja nogu za 2:1. Stoperi Šarlija i Nowak nisu bili ni blizu strijelcu Rakiću. Domaći vode 2:1. Petnaest minuta kasnije i dalje je 2:1. igra se otvoreno, no nijedna momčad ne uspijeva konkretnije zaprijetiti protivniku.

Krstanović je bio u prilici u 70. minuti no predugo je carinio loptu u kaznenom prostoru i branič Lokomotive ušao je u blok njegova udarca. Radonjić kažnjava Slaven iz kontre u 71. minuti i dovodi svoju momčad do visokih 3:1. Napadač Lokomotive krenuo je sam prema Filipoviću i bio precizan desnicom. Mogao je Radonjić dati još jedan u 77. minuti nakon poigravanja Šarlije, no gađao je Filipoviću ravno u ruke. Previše je bazičnih grešaka u Slavenovoj obrani. Ona je funkcionirala vrlo dobro protiv Hajduka, no tada je u igri bio sigurni Međimorec, uz 20-godišnjeg Zirduma i u drukčijem sustavu.

Navijači Slavena nadaju se boljem izdanju protiv Rudeša

Jelić, čim je zamijenio Krstanovića išao je sam na vratara Grbića no pucao je u njega. Imao je nekoliko boljih rješenja. Nekad je ovakve prilike koristio kao od šale, no ove sezone je totalno van forme. Lokomotiva je mirno privela utakmicu kraju.

U sljedećem 26. kolu Slaven na domaćem terenu dočekuje Rudeš. Utakmica se igra u četvrtak 28. ožujka u 18 sati. (ib)