Novi poraz: Ozljeda Debelić usmjerila susret “na mlin” Metza

Podravkašice su danas ugostile francuske prvakinje iz Metza, ujedno i vodeće u našoj grupi u EHF Ligi prvakinja te jedne od glavnih kandidata za final-four. Gošće su pokazale nadmoć i pobijedile 25:32. Unatoč porazu Podravka se pokazala u vrlo dobrom svjetlu. Rana ozljeda Debelić, nekoliko kapitalnih sudačkih grešaka i pad snage krivi su što Koprivničanke nisu duže držale priključak s gošćama i tko zna, možda pred kraj ih i prisilile na nervozu.

Za Podravku su nastupile: Risović i Ećimović na vratima, u igri Turk, Karlovčan, Mugoša, Debelić, Džono, Milošević, Gjeorgjievska, Milosavljević, Tsakalou, Stanko, Franušić, Jandrašić i Popović. Posljednje kolo grupne faze igra se već idući vikend, a Podravka ide na gostovanje k danskom Vipersu protiv kojeg imaju jedinu pobjedu, domaću, u ovom natjecanju.

Izgubi li Vipers sutra kod FTC-a Podravka bi ih trebala pobijediti u gostima kako bi osigurala treće mjesto i plasman u drugu grupnu fazu Lige prvakinja kao trećeplasirana momčad. U slučaju da budu posljednje, četvrte, idu izravno u grupnu fazu EHF Kupa.

Podravka je furiozno počela utakmicu. Brzo se odvojila na 3:0 zahvaljujući učinkovitom napadu i tri vrhunske obrane Risović. Metz je strašno jak, brzo se uspio vratiti u utakmicu i povesti 4:5. Podravkašice se ne daju i vode “mrtvu trku” s francuskim rukometašicama. Nažalost na sredini prvog dijela ozlijedila se u padu Debelić i morala je na klupu. Do kraja se više nije vraćala u igru.

Igra se gol za gol, a utakmicu sezone igra Tsakalou koja nakon 20 minuta ima četiri pogotka. Šteta da je nismo u ovom izdanju vidjeli u prva četiri kola.

Igra se 23. minuta i rezultat je izjednačen 11:11. Malo golova, zahvaljujući odličnoj Podravkinoj obrani. U 25. minuti Podravka se zahvaljujući brzim golovima Stanko i Karlovčan odvojila na 14:12. Gostujući trener morao je pozvati time-out. Francuskinje su se vratile u egal i prvi dio završio je pogotkom Milosavljević za 15:15.

U nastavku obje ekipe nastavljaju čvrsto, no 5 na 5 Podravka se ne snalazi najbolje i Metz odlazi na 17:19. Tsakalou ne da i smanjuje svojim petim pogotkom. Zabijaju i gošće, a zatim i svoj šesti gol Milosavljević. U 42. minuti je 21:23 za Metz, Milosavljević je morala van igre zbog nezgodnog pada i, čini se, ozljede gležnja desne noge. Nasreću vratila se nakon nekoliko minuta provedenih na tretmanu kod fizioterapeuta Bojana Savića.

Ciparski sudački par ne snalazi se najbolje i ne reagira na oštre prekršaje Metza. Bilo je nekoliko situacija tijekom susreta u kojima su puhnuli u leđa gošćama. Igra se 51. minuta i na semaforu je 22:26 za Metz. Ponestaje snage kod Podravke, a Francuskinje igraju kao da je prva minuta. I Podravkini šutevi sve više su neprecizni. U 53. minuti je 23:29, dvije minute kasnije 23:31. Utakmica je završila 25:32.