Novi poraz: Podravkina igra se raspala u nekoliko minuta

Podravkašice su upravo odigrale 3. kolo Lige prvakinja na teškom gostujućem terenu u mađarskom Erdu, predgrađu Budimpešte. Nakon poraza u 1. kolu protiv Metza u Francuskoj i pobjede u 2. kolu protiv Vipersa u Koprivnici, Podravka je zabilježila novi poraz 37:31. Igra Koprivničanki raspala se u prvih 15 minuta drugog dijela, nakon što je većinu prvog dijela kontrolirala i povremeno vodila tri razlike.

Igračice Zlatka Saračevića od prve su minute krenule odlučno ne bi li iznenadile domaći Ferencvaroš. Tijekom prvog dijela domaće igračice nisu vodile ni u jednom trenutku, dok je Podravka imala najveću prednost od tri razlike u dva navrata. No, tad na scenu stupaju sutkinje Florescu i Stoia koje su odlučile svaki jači prekršaj kazniti isključenjem. Nažalost Podravka je imala čak šest isključenja, a FTC samo dva.

Saračević nije mogao biti zadovoljan s čak šest isključenja u prvom dijelu

FTC je dobio dvije igračice više već u 22. minuti, no unatoč igračkom deficitu Podravkašice su uspjele održati prednost. Tri minute prije kraja i domaće su igračice bile u hendikepu no i one su se držale dobrom obranom s dvije igračice manje. Šok za Podravku stigao je u 29. minuti kad je Dragica Džono morala zbog trećeg isključenja napustiti teren. Treba dodati i kako je i naša druga pivotkinja Debelić u opasnosti jer ima dva isključenja. Prvi dio završio je 17:17.

Prvih pet minuta igralo se gol za gol, 20:20. S igračicom manje u 39. minuti FTC ima 23:21. Smanjuje Stanko sa svojim već sedmim golom. No, slijede minute s previše tehničkih grešaka i propuštenih prilika pa u 38. minuti FTC ima velikih 30:23, a u jednom je trenutku bilo i minus osam. Podravkašice su se uspjele “regrupirati” i pet minuta prije kraja je 34:29. Nažalost, rupa na početku drugog dijela je bila prevelika da bi ju mogle stići. Utakmica je završila 37:31.

Podravka će utakmicu 4. kola Lige prvakinja na domaćem terenu igrati protiv današnjeg protivnika i imati priliku za osvetu. Utakmica je na rasporedu u subotu 2. studenog u 20.00.