Novi težak poraz Slavena: Osijek se prošetao Apašom

Slaven Belupo na svom je Apašu danas ugostio petoplasiranu momčad Osijeka i izgubio (0:4). Trener Farmaceuta Ivica Sertić i ovaj je put krenuo u formaciji 3-5-2. Na vratima je bio Ježina, a stoperi Zirdum, Nowak i Radivojević, u vezi Bogojević, Jajalo, Koh, Glavčić i Delić, a u vrhu napada Lima i Krstanović.

Kulešević i Sertić, treneri Osijeka i Slavena

Obje momčadi krenule su sigurno, bez previše rizika. Slaven je imao prvu pravu priliku u 14. minuti. Koh ga je odlično proigrao u 16-ercu, ovaj namjestio šut lijevom i zatresao vratnicu. Mance je u 17. minuti izašao sam pred Ježinu, no vratar Farmaceuta stigao je na vrijeme zatvoriti šut. No, u 25. minuti Osijek je poveo.

Koh (Slaven Belupo)

Žaper je uposlio Mancea u kaznenom prostoru Slavena. Na malom prostoru izvrtio je Zirduma, namjestio loptu na šut i pogodio suprotni donji kut za vodstvo Osijeka 0:1.

U 35. minuti 0:2 za Osijek. Polukontru je povukao Mance, iskosa gađao po golu, Ježina lagano izbija natrčalom Mariću koji je pobjegao svojim braničima i pospremio loptu u mrežu. Osijek je potpuno preuzeo inicijativu. Igrala se 41. minuta kad je Lopa sam krenuo prema kaznenom prostoru, Zirdum nije ulazio u blok, puštao mu je šut, a ovaj je s 14-ak metara naciljao desni kut i pogodio za 0:3 Osijeka.

U 51. minuti Krstanović je odlično spustio Jajalu na vrhu kaznenog prostora. Srednjak Farmaceuta iz trka je opalio, no lopta je prošla iznad vratnice. Slijedi razdoblje bez pravih prilika s obje strane. Slaven ne uspijeva zaprijetiti Osijeku, a gosti su odlučili manje riskirati.

Sve do 71. minute i kornera Kleinheislera. Škorić je bio najviši u skoku i pospremio glavom loptu iza nemoćnog Ježine za 0:4 Osijeka. U 79. još jedna prilika za Osijek. De Silva je još jednom probio desni bok i uputio prizemno dodavanje natrčalom Dugandžiću koji puca ravno u ruke Ježine. Krstanović se minutu kasnije za Slaven odvažio udarcem iz slobodnjaka. Ciljao je ispod vrantice no vratar Ivušić bio je na mjestu i izbio u korner.

Kohorta može biti sretna igrom Osijeka

Rezultat se do kraja više nije mijenjao i Osijek je upisao pobjedu 0:4. U 11. kolu Slaven Belupo gostuje kod Dinama. Utakmica je na rasporedu u subotu 5. listopada u 16.30 sati. Potom slijedi