Odlični Slaven Belupo uvjerljivo slavio na gostovanju u Šibeniku

Slaven Belupo večeras je u prvoj utakmici 13. kola HT Prve lige s 3:0 svladao Šibenik na gostovanju na Šubićevcu. Momčad Tomislava Stipića time je prekinula niz od tri utakmice bez pobjede.

Poveo je Slaven Belupo već u 1. minuti, lopta je bila u Labrovićevoj mreži u 16. sekundi utakmice. Šibenik je krenuo s centra, Božić je izbio loptu do Krstanovića koji je dao za Etoundija, a ovaj je iz prve poslao sjajnu loptu u dubinu za Karla Lulića koji je ušao u kazneni prostor i iskosa pogodio suprotni kut za veliko slavlje igrača u plavim dresovima.

Tako je Slaven nakon tri utakmice bez pogotka prekinuo golgeterski post i idealno otvorio zahtjevno gostovanje na Šubićevcu. Nastavili su gosti s napadima, Lulić je u 21. minuti tukao pokraj vratiju, a u 28. je njegov udarac zaustavio Labrović.

Šibenik je prvu priliku imao u 29. minuti, Jurić je izbio sam pred vratara Filipovića koji mu je obranio zicer. Isti igrač dvije minute kasnije tukao je pokraj gola.

Slavlje Farmaceuta na Šubićevcu

U 33. minuti gosti su povećali svoju prednost. Nemanja Glavčić izveo je udarac iz kuta, a Franck Etoundi je glavom s pet metara odlično pogodio za 0:2.

U nastavku je Šibenik nastojao doći do pogotka kojim bi se vratio u igru, no Slavenova obrana bila je koncentrirana. Možda i najbolju priliku imao je Jurić nakon ubačaja Bulata u 52. minuti, ali je promašio loptu.

U 81. minuti sve su nedoumice riješene. Krstanović je ubacio s lijeve strane, a Törles Knöll glavom s pet metara prebacio Labrovića za 0:3.

Bila je ovo tek druga prvenstvena pobjeda Slavena Belupa u Šibeniku, prva je ostvarena 2007. godine.

Farmaceuti su se s nova tri boda popeli na šesto mjesto na ljestvici s 14 bodova, a u srijedu ih čeka zaostala utakmica na gostovanju kod Gorice.