Odličnu polusezonu Križevčani okrunili pobjedom protiv Podravca

Radnik se, nakon prošlotjednog poraza u Bjelovaru, vratio starim navikama pobjeđivanja u zadnjem jesenskom kolu 3. hrvatske nogometne lige sjever. Na domaćem su terenu Radnikovci s 2:0 bili bolji od Podravca iz Virja te tako osvojili naslov jesenskog doprvaka. Jesenski prvak je Polet iz Svetog Martina na Muri, dok je Mladost iz Ždralova ostala treća.

Što se tiče utakmice protiv Podravca, očekivalo se da će bodovi ostati kod domaćih nogometaša koji iza sebe imaju i odličnu sezonu, dok se Podravac nalazi na devetom mjestu ljestvice s 12 osvojenih bodova. Sama utakmica bila je na strani domaćina koji je poveo u 25. minuti preko najboljeg strijelca lige Marka Nikolića, koji je tako došao do 15 golova u 14 odigranih susreta. Rezultat se do kraja prvog poluvremena nije mijenjao, ali je u 38. minuti došlo do nezgodnog sudara glavama Seoka i Gilanja, koji je izvukao deblji kraj pa je teren napustio uz hitnu pomoć.

Drugo poluvrijeme bilo je mirnije pa je tek u sudačkoj nadoknadi potvrđena pobjeda Radnika i to preko Stjepana Šanteka, koji je u igru ušao u 68. minuti, a u strijelce se upisao u trećoj minuti sudačke nadoknade i postavio konačan rezultat. Ovo je za križevačke nogometaše bila deseta pobjeda ove sezone, a uz to upisali su jedan remi i tek tri poraza te se nalaze na već spomenutom drugom mjestu s dva boda manje od prvoplasiranog Poleta tako da križevačke navijače sigurno čeka zanimljivo proljeće.

RADNIK    2 (1)

PODRAVAC       0 (0)

RADNIK: Koprić, Lisjak, Kričković, Tihelka (od 46. Stubičan), Nikolić (od 90. Roček), Dlesk (od 88. Rengel), Ferenčak (od 68. Šantek), Seok, Vinski, Srbljinović (od 46. Mladen), Petak. TRENER: Dražen Kemenović.

PODRAVAC: Ramaj, Jelić Balta, Furmek, Gilanj (od 44. Jozić), Vidaković, Šokec, Petika, Šantek (od 72. Šumandl), Vršić (od 58. Drmenčić), Halavuk, Pleić. PREDSTAVNIK: Mišel Ivančin.

KRIŽEVCI – Gradski stadion Križevci. SUDAC: Nenad Vargović. POMOĆNICI: Zobec i Sokač. STRIJELCI: 1:0 Nikolić (25), 2:0 Šantek (90+3). ŽUTI KARTONI: Stubičan (74) – Radnik.