OPROŠTAJ OD EUROPE Podravka na korak do neviđenog podviga

Belodin A Alergija 941x177

Ispunjena sportska dvorana Gimnazije i srčano navijanje tijekom uzvrata četvrtfinala EHF Kupa najveća su hvala igračicama Podravke Vegete za uspješne nastupe u ovom europskom natjecanju. Igračice danskog Ikasta u prvoj su se utakmici na domaćem terenu pokazale kvalitetnijima, što im je osiguralo dolazak u srce Podravine s osam golova prednosti.

Za igračice trenera Saračevića bila je to ipak nemoguća misija stizanja rezultata, no svejedno se nisu predavale i odigrale su veličanstvenu utakmicu na domaćem terenu. Prvih 40 minuta bilo je uraganskih, a potom je uslijedio pad snage, što su iskusne Dankinje iskoristile i do kraja ipak uspjele zadržati prednost.

Rukometašice Podravke međutim, nemaju vremena za odmor, slijedi im domaći Kup pa i nakon toga ligaška utakmica. Sva pažnja stručnog stožera sada je okrenuta ganjanju Lokomotive i uzvratu protiv Zagrepčanki za mjesec dana. Lokosice su u Zagrebu ostvarile dva gola prednosti i Koprivničankama treba pobjeda s tri gola kako bi ponovno zasjele na čelno mjesto ljestvice.

Navijači su bili sedmi igrač / Nikola Wolf

Čvrsta Podravkina obrana zaustavila je prvi napad gošći, a u napadu je Milosavljević prošla jedan na jedan i zabila za vodstvo 1:0. Nakon gola Friis s krila zabija i Chigirinova za 2:1. Igraju se čvrste obrane 6-0, a Ikast dolazi u vodstvo u 6. minuti 2:3 golom Jakobsen. Slijede tri čudne sudačke odluke na gol Podravke gdje vraćaju loptu, no Ikhneva zabija na 3:3, a Chigirinova iz sedmerca na 4:3 te u sljedećem napadu na 5:3. Opet smo se obranili, no Milosavljević ne pogađa prazan gol iz svoje polovice. Nema veze, opet se branimo, Ikhneva ide u kontru i sad je 6:3. Igramo s igračem manje, Ikast zabija tek iz sedmerca nakon 11 minuta suše. 6:4. Nakon 20 minuta rezultat je 7:5 za Podravku.

Pet minuta do kraja 9:6 golom Milošević. Podravka je mnogo bolja, no imali smo nekoliko tehničkih pogrešaka koje su ih spriječile da odu na veću prednost. No, u ovakvoj utakmici to je očekivano. Sudački par opet koči Podravku, isključuje Milošević bez očitog razloga. S druge strane slična situacija, no bez isključenja. Svejedno se branimo. Milosavljević zabija za 10:6 u 28. minuti i nakon toga iz kontre na prazan gol za 11:6. Turk zabija svoj prvi za 12:6. Kakva igra Podravke! Ostavile su Dankinje na samo šest golova.

Podravka ima prvi napad u nastavku. Džono ostaje sama na crti i sad je 13:6. Iversen ipak zabija za 14:7, a Debelić uzvraća 15:7. Branimo se, Ikhneva ide u kontru i pogađa za 16:7. Dankinje moraju na time-out. Isplatio im se jer su u 47. minuti došle na 17:13, nakon nekoliko tehničkih grešaka Podravke Vegete i vezanih kontri. Ušle su u seriju 5:0. Čini se kao da nam nedostaje snage, što je i razumljivo nakon uraganskih 40 minuta. Time-out zove Saračević.

Trener Saračević može biti ponosan na djevojke

Podravka se probudila i sad je 20:16, deset minuta do kraja. Milosavljević zabija na 21:16. Dankinje se drže, sedam minuta do kraja je 22:18. Chigirinova tri minute prije kraja zabija za 23:18. Infarktna završnica. Fauske leti van nakon faula i neće igrati do zadnjeg napada. Debelić zabija. 24:18. Podravka krade loptu, a Milošević fula prazan gol preko pola igrališta. Ovakvi se promašaji skupo plaćaju. Milošević ide na skok-šut, isti kut koji je vratarka Ikasta skinula pet puta. Nažalost, još jedna obrana. Ikast je priveo utakmicu kraju, sretno 24:18. (ib)