Ordinacija Podravskog: Od pilula dobijem prištiće po licu, zašto?

Podravski favicon - Podravina i Prigorje - Koprivnica - Križevci - Đurđevac - Ludbreg - Aktualne vijesti - Zanimljivosti - Fotogalerije

Od kontracepcije dobijem prištiće po licu, zašto?

Pijem kontracepcijske pilule i morala sam napraviti pauzu od 3-4 mjeseca krajem prošle godine i početkom ove. Počela sam ih opet piti u ožujku i od tada se borim s prištićima u području brade, čeljusti i obraza. Prije sam znala imati nekoliko prištića u periodu kad bih trebala dobiti menstruaciju, ali inače mi je bilo relativno čisto lice. Svaki dan čistim lice i stavljam proizvode protiv prištića, ali ne vidim neke velike promjene. Bih li trebala promijeniti pilule ili možda napraviti pauzu, ali se bojim da kad ih opet počnem piti da će se opet stvoriti isti problem.

ODGOVOR

Svakako je potrebno razgovarati s ginekologom i vidjeti zašto nastaju akne iako uzimate hormonsku kontracepciju i vidjeti je li potrebno promijeniti kontracepcijske tablete. Ne znam koji je razlog uzimanja hormonske kontracepcije, jesu li to policistični jajnici, neredovite menstruacije ili sl., ali ako je do pogoršanja na licu došlo tijekom  navedene terapije, potrebno je ili promijeniti lijek ili napraviti pauzu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Sesvečki lovci najbolje skuhali gulaš

U povodu Dana Općine Podravske Sesvete priređeno je i natjecanje u kuhanju gulaša. Brojne ekipe pokazale svoje kulinarske vještine, a odlukom stručne komisije prvo mjesto

Degustacija vola oduševila Sesvečane

Općina Podravske Sesvete u sklopu proslave Dana Općine počastila je mještane i pečenim volom. Prava gastronomska delicija privukla je brojne mještane koji su uživali u

Upišite pojam koji želite pretraživati

Na našoj stranici koristimo kolačiće (cookies) kako bismo Vam mogli pružati usluge, koje bez upotrebe kolačića ne bismo bili u mogućnosti pružati. Nastavkom korištenja stranice suglasni ste s korištenjem kolačića. PRAVILA PRIVATNOSTI