Osijek bez puno muke uzeo sva tri boda u Koprivnici

Trener Slavena Belupa Zoran Zekić dočekao je danas utakmicu protiv svojeg bivšeg Osijeka u vrlo nezavidnoj situaciji. Farmaceuti su pretposljednji, samo s bodom prednosti pred zadnjim Dragovoljcem, dok se Osijek ravnopravno bori za naslov s Dinamom i Rijekom. Zbog ozljede, danas u sastavu nije bilo stopera Božića. U sastavu su bili Čović, Zirdum, Van Bruggen, Soldo, Goda, Bogojević, Kvržić, Glavčić, Caimacov, Krstanović i Grgić.

Krstanović je u 5. minuti iz blizine glavom pogodio vratnicu nakon ubačaja Grgića. Osijek je poveo u 22. minuti super golom Hiroša. Napadali su bijeli, a Kvržić im pomogao asistencijom. Desetka Osijeka iskosa je pogodila kontra rašlje nemoćnog Čovića. U 45. minuti Osijek izvodi korner. Bočkaj centrira na glavu Nejašmiću koji trese mrežu za 0-2.

U nastavku Slaven nešto konkretniji, međutim i Osijek je ubacio u brzinu niže. No, osim nekoliko izleta do kaznenog prostora Osijeka nismo izdvojili nijednu izrazitu šansu Farmaceuta.

Iduću utakmicu Slaven igra 22. listopada u gostima kod Šibenika. Protiv istog protivnika, samo četiri dana kasnije igrat će, također u Šibeniku, osminu finala Hrvatskog kupa.