Panonija osvojila važne bodove u Sigecu – bitne za ostanak u ligi

U  susjedskom derbiju odigranom prošle subote na Dušincu, domaća Mladost minimalnim je rezultatom poražena od Panonije. Peterančani su do vrlo važnih bodova, koji im u konačnici mogu značiti i ostanak  u ligi, uspjeli doći jednim zgoditkom Gustava u početnoj fazi utakmice. Iako su bodovi puno više značili gostima, neopterećeni Sigečani nisu se previše zamarali tom činjenicom, već su u devetoj i 10. minuti opasno priprijetili preko Živka i Obšivača, no Ilić je za razliku od svojih suigrača bio na visini zadatka i očuvao svoju mrežu netaknutom.

Njegovom kolegi na suprotnoj strani isto nije pošlo za rukom u 17. minuti kada je Kovaček sjajno prošao dvojicu braniča Mladosti, a odbijen udarac Gustavo spremno s desetak metara poslao u donji desni kut nemoćnog Šapleka. Isti su protagonisti na sceni bili i u 40. minuti, no ovaj put su pretjerali s kombinatorikom i upropastili prigodu za povećanje prednosti.  Tek što se krenulo u nastavak susreta domaćini su mogli izjednačiti rezultat nakon što je raspoloženi Obšivač prevario obranu Panonije koja je ponovno zakazala, ali zato nije nesavladivi Ilić čiji su refleksi još jednom ostavili Peterančane na životu. Vidjeli su gosti da je vrag odnio šalu pa su krenuli odlučnije prema vratima Šapleka, no ono što su promašili u četiri minute teško da bi uspjeli još jednom ponoviti.

Najprije je Kovaček u 70. minuti izašao sam pred vratara Mladosti i pucao pored gola kao i minutu poslije kada je ljevicom promašio cijeli okvir, a točku na i nevjerojatnih promašaja stavio je Kamber pucavši točno u dobro postavljenog Šapleka. Utakmicu neće po dobrom pamtiti mladi Toni Blažek čiji je ulazak u 77. minuti samo dvije minute kasnije zasjenila teška ozljeda koljena nakon koje je morao hitno biti prebačen u koprivničku Opću bolnicu. Uvukao se nakon toga strah u gostujuće redove od nepisanog nogometnog pravila, no ovaj je put sreća bila na strani Blažekove momčadi koja je do kraja uspjela sačuvati minimalnu, ali zlata vrijednu pobjedu.

MLADOST S      0 (0)

PANONIJA         1 (1)

MLADOST: Šaplek, Mar. Bosman, Benotić (od 30. Dombaj), Aščić, Široki, Obšivač, Mat.Bosman, D.Pakasin, Benko, Kolman, Živko (od 75. Eršeg). Trener: Mladen Vidačak.

PANONIJA: Ilić, Požgaj, K.Blažek, Kovaček, L.Blažek, Kamber (od 77. T.Blažek, od 81. F.Blažek), Godek, Gustavo (od 56. Ito), M.Blažotić, Roksandić, Janjić. Trener: Zdravko Blažek.

SIGETEC – Igralište Mladosti. SUDAC: Marko Dergez (Đurđevac). POMOĆNI: Plantak i Fabijan. STRIJELAC: 0:1 Gustavo (17). ŽUTI KARTONI: D.Pakasin (28), Mar.Bosman (37), Benko (64) – Mladost; Požgaj (39), Gustavo (43), M.Blažotić (50) – Panonija. IGRAČ UTAKMICE: Matijas Ilić (Panonija).