Peterančani čine ‘nemoguće’, slavili nad Molvarcima, remi u Miklinovcu

Nogometaši Panonije vode grčevitu bitku za goli prvoligaški opstanak s Kalinovcem. U srijedu su u zaostalom susretu odgođenom zbog korone iznenadili Mladost iz Molva čije su nogometaše svladali 2:1, a u subotu su na gostovanju u Koprivnici kod Miklinovca ostali neporaženi i izjednačili 2:2 golom Marija Kovačeka na isteku posljednje minute sudačke nadoknade. Tako su se Peterančani ipak malo oporavili na ljestvici u odnosu na to kako su stajali vikend prije, kada su ih već gotovo svi otpisali nakon domaćeg poraza od Borca 2:3.

Kao i u susretu protiv Molvaraca čije su igrače iznenadili i udaljili ih od borbe za prvo mjesto, Peterančani su protiv Miklinovčana odlično ušli u utakmicu. U 20. minuti primorali su protivnika na pogrešku i poveli golom Marija Kovačeka iz kaznenog udarca. Miklinovčani su odlična momčad, što su do sada tijekom prvenstva nekoliko puta dokazivali. Strpljivom su igrom izjednačili u 36. minuti golom iskusnog Saše Vukonića i tim se rezultatom otišlo na odmor.

Za razliku od prvog dijela utakmice, u drugom su bolje zagazili domaći koji su poveli u 66. minuti preko odličnog Jurice Kesera. Do kraja utakmice igrao se odličan nogomet u kojem su na kraju bolje prošli Peterančani zato što su doslovno u posljednjim trenucima utakmice uspjeli izjednačiti i spasiti se od poraza koji bi im uvelike otežao ionako tešku situaciju. Strijelac odluke bio je Mario Kovaček koji je tako na odličan način zaključio vrlo dobru odigranu utakmicu. Panonija u sljedećem kolu dočekuje Slogu, a Kalinovac Mladost iz Molva, tako da oba kluba dalje imaju podjednako težak raspored.

MIKLINOVEC    2 (1)

PANONIJA         2 (1)

MIKLINOVEC: Šipek, Keser, Đurec, Nemčić (od 46. Kolar), Milas, Halusek, Hrenić, Ranilović (od 85. Gojković), Šanjić (od 85. Virovec), Manojlović (od 86. Kovač), Vukonić. TRENER: Ranko Gojković.

PANONIJA: Imbrišević, Požgaj, Ito, T. Blažek (od 52. K. Blažek), L. Bležaek, Devastato, Godek (od 74. F. Blažotić), Kovaček, Roksandić, Janjić, Budoš (od 94. F. Blažek). TRENER: Zdravko Blažek.

KOPRIVNICA – Igralište Miklinovca. SUDAC: Krešo Fazlić (Koprivnica). POMOĆNI: Plantak i Švagelj (Križevci). 0:1 Kovaček (20-11m), 1:1 Vukonić (36), 2:1 Keser (66), 2:2 Kovaček (90+4). ŽUTI KARTON: Đurec (Miklinovec).