Picoki izgubili bod u zadnjim sekundama, za vikend idu u goste Varteksu

Graničar je u petom kolu Treće hrvatske lige Sjever u dramatičnoj završnici pretrpio poraz 2:3 od Rudara. Picoki su u uvodu pritiskom na zadnju liniju gostiju stvorili dvije izgledne prilike, no Nikšić i Palaić nisu uspjeli nadmudriti Rajfa. U 13. minuti sreća je bila na strani gostiju. Nikšić je idealno uposlio Jana Fusića čiji je udarac s osam metara prohujao tik uz desnu vratnicu.

Mreža gostiju zatresla se u 23. minuti u kojoj je Sabol majstorski iz slobodnog udarca s 20 metara pogodio same rašlje. No, samo pet minuta nakon toga pogrešku Šehića i Lenardića kaznio je Skoliber koji je poravnao na 1:1. Novi šok za Picoke stigao je u 54. minuti. Ponovno je Skoliber pobjegao zadnjoj liniji Đurđevčana i s lakoćom zabio za 1:2. Primljeni pogodak trgnuo je Picoke koji su ponovno preuzeli terensku premoć, a u 88. minuti uspjeli su izjednačiti.

Sabol se oslobodio svog čuvara i odmjerenim udarcem iskosa s 13 metara poravnao na 2:2. I kad se već činilo da će Picoki osvojiti bod, u trećoj minuti sudačke nadoknade gosti su postigli pobjednički gol. Nakon ubačaja Šardija lopta se odbila do Leonarda Mesarića, koji je s deset metara zatresao mrežu Vlašičeka za konačnih 2:3.

Sljedeće kolo gostuju kod Varteksa u Varaždinu 26. rujna u 15.30.

GRANIČAR (Đ)  – RUDAR  2:3

GRANIČAR: Vlašiček, Palaić, Nikšić, Kožar (od 90. Brusač), Jendrašic, J. Fusić, Šantek, Žagi, Šehić, Lenardić (od 74. Begić), Sabol. TRENER: Brgles.

RUDAR: Rajf, Vinko, Radek (od 46. Zadravec), Skoliber, Šardi, Le. Mesarić, Vurušić (od 90. Lo. Mesarić), Šoltić, Patafta, Zrna, Zeljko. TRENER: Škvorc.

ĐURĐEVAC – SRC Vlado Leščan – Duspe. SUDAC: Stjepan Barišić (Osijek). POMOĆNICI: Hudika i Šprem. STRIJELCI: 1:0 Sabol (23), 1:1 Skoliber (28), 1:2 Skoliber (54), 2:2 Sabol (88), 2:3 Le. Mesarić (90+3). ŽUTI KARTONI: Begić (82), Sabol (90), Žagi (90) – Graničar, Patafta (32), Le. Mesarić (33), Šardi (57), Zadravec (74) – Rudar.