Pitomačani u prvom dijelu pružili jak otpor Riječanima

Nogometaši Pitomače u najboljem poklonu za 100. rođendan kluba, utakmici šesnaestine finala Kupa Hrvatske, očekivano su pretrpjeli uvjerljiv poraz 0:7 od trenutno prvoplasirane momčadi Prve HNL, Rijeke. Odmah u četvrtoj minuti Riječane je u vodstvo doveo Bušnja. Nakon toga Pitomačani su se posložili i do kraja prvog dijela pružili jak otpor kandidatima za dvostruku krunu. U 26. minuti Pitomačani su čak i oštećeni jer sudac Lovrčić nije vidio da je Smolčić u kaznenom prostoru igrao rukom pa nije bilo očitog penala za momčad Ivana Presečana. Najbolju priliku za šokiranje Riječana u 36. minuti propustio je Babić. Matančić je poslao idealnu povratnu loptu, a Babić je neometan s osam metara pucao previsoko. Rijeka je nakon toga preko Vučkića povisila na 0:2.

U drugom poluvremenu za uvjerljivu pobjedu Riječana zabili su Abass u dva navrata te Vuk, Vučkić i Obregon s bijele točke.