Pitomačanke u derbiju s lakoćom pobijedile Đurđevac

Rukometašice Pitomače u derbiju šestog kola Druge hrvatske lige Sjever s uvjerljivih 33:26 pobijedile su Đurđevac. Već u uvodu Pitomačanke su iskoristile nervozu Đurđevčanki i stvorile prednost od tri gola. I nakon početne nervoze Đurđevčanke su nastavile nizati greške u napadu, a i obrana nije bila na visini zadatka pa su Pitomačanke preko raspoloženih Nine Ferić, Tamare Štefsanec, Marije Roberte Magić i Valentine Šanteković u 22. minuti bile na plus sedam.

Do isteka prvog poluvremena Pitomačanke su zadržale uvjerljivo vodstvo, a i u nastavku su s lakoćom kontrolirale igru i rezultat. U samoj završnici Đurđevčanke su smanjile zaostatak na pet golova, no u posljednjih pet minuta ponovno nisu imale prava rješenja u napadu pa su Pitomačanke na kraju slavile s uvjerljivih plus sedam. (db)

PITOMAČA – ĐURĐEVAC 33:26

PITOMAČA: I. Biuk, Crlenjak, Ferić 10, Štefanec 6(2), Brlas, Martinčević, Matić 3, Blažević, Magić 6, Šanteković 5(1), M. Biuk, Šimić Kaša, Šandrovčan, Domijan 3. TRENERICA: Šandrovčan.

ĐURĐEVAC: Zagrajski 1, Kožar, Karanović 2, Paro, Lacković, Mikulić 10(1), Greguraš, Cestar 4(1), Škrinjar, Pavlović 8(1), Kovač, Golubić, Zeko 1(1), Kucel, Ferenčić. TRENER: Suvajac.

PITOMAČA – Dvorana Osnovne škole Petar Preradović. SEDMERCI: Pitomača 3(3), Đurđevac 8(4). ISKLJUČENJA: Pitomača – 6 min., Đurđevac – 6 min.