POBJEDA SLAVENA Mendy i Gordana donijeli važna tri boda i osigurali ‘mir u kući’ uoči Lokomotive

Bila je to utakmica šekspirijanskog predznaka i pitanja "Biti ili ne biti"

Autor: podravski.hr — 08.09.2018. / 19:20 Sport

Mendy je iz drugog pokušaja zatresao mrežu

4. kolo  (odgođeno) HT Prve HNL

SLAVEN BELUPO – INTER ZAPREŠIĆ 2:1 (1:0)
Koprivnica – Gradski stadion Ivan Kušek Apaš. GLEDATELJA: 1200. SUDAC: Pečarić (Zagreb). POMOĆNI: Krmar i Ambrinac (Zagreb). ČETVRTI: Cestarić. DELEGAT: Jurišić (Osijek).

SLAVEN B. (3-4-3): Marković – Musa, Međimorec, Šarlija – Bogojević, Vidović, Aparicio, Delić – Bongongui, Mendy, Gordana. TRENER: Ivković. KLUPA: Filipović, Nowak, Jelić, Bačelić Grgić, Dolček, Lima, Karamarko.

INTER Z. (4-2-3-1): Kelava – Haramustek, Dalić, Čeliković, Valentić – Postonjski, Ćulum – Vukčević, Burzanović, Rak – Andrić. TRENER: S. Toplak. KLUPA: Matković, Muhar, Ajayi, Mamut, I. Čeliković, Zulim, Vuk.

STRIJELCI: 1:0 Mendy (42), 2:0 Gordana (66), 2:1 Andrić (72).

I dok su gotovo sve nogometne oči uprte u nastupe reprezentacija u Ligi nacija, nogometaši Slaven Belupa i Intera iz Zaprešića morali su igrati odgođeno 4. kolo HT Prve HNL. Bila je to utakmica šekspirijanskog predznaka i pitanja “Biti ili ne biti”. Naravno, više za domaće Farmaceute i trenera Ivkovića nego li Toplakove trupe. Pet kola, četiri remija i jedan poraz. Puno premalo za predsezonske ambicije i lov na mjesto koje “otvara” Europu.

Na tribinama Apaša bilo je oko 1500 gledatelja

Miran početak utakmice u trenu je “pokvario” Postonjski. Naoko bezazlen faul domaćih na 30-ak metara iskosa mogao je već na samom početku šokirati Farmaceute. Pogledi igrača i navijača pratili su loptu, baš poput nemoćnog Markovića koji je odahnuo kad je čuo njen udarac u gredu. Bio je to dovoljan znak domaćima da se trgnu, što su i učinili. Stali su bliže protivniku i čekali “otpatke” te iz polukontri prijetili. Mendy (193cm) hrvao se u skoku s još višim Ćulumom (200cm), dok su Bogojević i Bongongui “terorizirali” Interove stopere i zadnje vezne.

Kapetan Slavena Delić prolazi pored Vukčevića

Dosta prostora ostajalo je Gordani koji je nekoliko puta odlično proigrao suigrače te se okušao i sam iz daljine, poput udarca u 24. minuti koji je prošao tik uz vratnicu. No, sve je to bilo li-la, što je vidio i trener Ivković koji inače mirno prati utakmice uz liniju, dok je ovaj put djelovao dosta napeto. Najbolju priliku u prvom dijelu imao je ipak u 35. minuti. Inter je izgubio loptu duboko u Slavenovoj polovici, Mendy povukao kontru i uposlio Bogojevića. Ovaj vidi samog Gordanu na drugoj strani. Udarcem je savladao vratara Kelavu, no odjednom je doletio Čeliković i tijelom se ispriječio da lopta ne zatrese mrežu.

I onda zaslužen pogodak Slavena u 42. minuti. Šarlija je uputio loptu s očima Bongonguiju. Ovaj je cimao braniča i prošao ga u 16-ercu. Vidio je samog Mendyja koji prvi put tuče, ali lopta udara u nogu braniča Intera i odbija se ponovno do njega. Drugi put je bio precizan i Slaven je poveo 1:0.

Slavlje nakon pogotka Mendyja

U nastavku Slaven je krenuo bolje od suparnika no nije bilo izglednih prilika. Tek u 62. minuti sudac Pečarić “malo” je progledao kroz prste Bogojeviću koji je legao na Interova igrača u kaznenom prostoru. Nekoliko trenutaka prije toga Karamarko je zamijenio Delića, iako se vidjelo po govoru tijela da je Bogojević već dao svoje. Pošteno se potrošio u obrani. Trener gostiju Toplak je vikao, nešto neoprezno usto i dobacio pa ga je glavni sudac potjerao na tribinu.

Farmaceuti su bolju igru “okrunili” pogotkom u 66. minuti. Na 2:0 je povisio Gordana odmjerenim udarcem s 18 metara. Gađao je donji desni kut Kelave koji se ispružio, ali nedovoljno. Gosti se nisu predali već su u 72. smanjili. Postonjski je izveo udarac iz kuta i pronašao Andrića na prvoj vratnici. Ovaj je sam glavom produžio u suprotnu stranu. Marković je trebao bolje reagirati, no lopta mu je prošla pored ruke u gol.

Ipak, puno bolje je reagirao u 83. minuti kad je Muhar odapeo s 30 metara. Lopta je išla pod gredu no Marković se ispružio i izbio u korner. Interovci su stisnuli domaće, koji su se teško micali iz svoje polovice. No, na kraju gosti nisu uspjeli izjednačiti i Slaven je došao do prve ovosezonske pobjede.

Trener Slavena inače u ovoj utakmici nije mogao računati na kartoniranog Puclina, dok Goda i dalje vuče ozljedu. Opasnost od trećeg žutog uoči Intera prijetila je čitavoj našoj obrani, Musi, Šarliji i Međimorcu. Sljedeće kolo Slaven Belupo igrat će kod kuće i treću utakmicu u nizu, a dolazi Lokomotiva. Utakmica je na rasporedu 16. rujna u 16.30 sati. Samo pet dana kasnije još jedno domaćinstvo na Apašu i to protiv Rudeša. Prilika je to za bodovima kakva se neće tako skoro ponoviti. (ib)