Pobjeda za ostanak: Slavenu pravdu dijeli sudac kojeg ne pamtimo po dobrom

Ivan Bebek, prvoligaški sudac sa zavidnim iskustvom sudit će utakmicu sezone za Slaven Belupo. Ona se igra na koprivničkom Apašu u ponedjeljak s početkom u 18 sati, a dolazi pretposljednja Istra. Pobjedom protiv Puležana, glavnih konkurenata s dna, Slaven bi praktički osigurao ostanak i mirno dočekao kraj sezone.

-Bit će to prva utakmica posljednje četvrtine prvenstva i četvrti međusobni dvoboj ovih dviju momčadi u aktualnoj sezoni. U Puli je dva puta bilo 1:1, za našu su momčad zabijali Bongongui i Krstanović, dok je u Koprivnici Slaven Belupo slavio rezultatom 3:1. Strijelci za tri boda bili su Vidović, Mendy i Bačelić Grgić – navode u klubu i dodaju kako trener Ivica Sertić neće moći računati na kartonirane Vinka Međimorca i Luku Menala te na ozlijeđenog Bačelić Grgića.

Slavenaši su uzalud protestirali, Bebek je smatrao da nema govora o penalu

Bebekovi pomoćnici bit će Tomislav Petrović iz Valpova i Miro Grgić iz Osijeka. Četvrti sudac utakmice bit će Tino Krečak iz Velike Gorice, dok će Stipe Doljanin iz Hrvaca biti delegat. Blagajne i ulazi na stadion otvorit će se dva sata prije.

Podsjetimo, Bebek je sudio jesenski dvoboj Slavena i Dinama u Koprivnici (0:2). Bebek je na scenu stupio u 18. minuti kad nije, čini se, svirao čisti penal nad Bongonguijem. Napadač Slavena oslobodio se dvojice braniča, da bi ga Moharrami rukama potegnuo na pod. U zadnjoj četvrtini utakmice, Bad Blue Boysi krenuli su s bakljadom. U 76. minuti nekoliko ih je palo i u teren. Spiker ih je upozorio da bi utakmica mogla biti prekinuta ako se nastavi. Oni su tek tada krenuli s bacanjem. Bebek naravno nije imao namjeru prekidati.