Počelo prvenstvo: Navijačice znale uživati u petardi protiv Mladosti

Ovog vikenda krenula je i 3. ŽNL Skupine Ludbreg, a zanimljiva i efikasna utakmica odigrana je u Svetom Petru gdje je domaća Mladost ugostila Strugu-Rovokop koja je slavila s 2:5.

Ove su momčadi prošle sezone završile kao susjedi na ljestvici, Struga je bila peta, Mladost šesta, no treba napomenuti kako je Struga imala čak 20 bodova više, a bolji su bili i u subotnjoj utakmici. Gosti su ekspresno poveli s 0:2 golovima Ledinka u 2. minuti i Marčeca u 4. minuti, a domaći su u drugom poluvremenu smanjili prednost preko Horvata u 61. minuti. Tada na scenu ponovno dolazi Marčec koji pogađa domaću mrežu dvaput, i to u 63. i 65. minuti te kompletira hattrick i odvodi goste na nedostižnih 1:4. U 69. Biškup pogađa za Mladost i smanjuje na 2:4, a Šmic u 87. postavlja konačnih 2:5.

Dobar je ovo start prvenstva za Strugu-Rovokop koju iduće kolo očekuje još jedno gostovanje i to u Slokovcu protiv domaće Sloge, dok će na gostovanju svoje prve bodove tražiti i Mladost iz Svetog Petra, i to kod Bukovčana 27 na Malom Bukovcu.