Podravac u pripremnoj pobijedio Mladost: Vedran Furmek hat-trickom uništio Molvarce

MOLVE – Molvarska Mladost u prijateljskoj je utakmici pretrpjela poraz 1:3 od Podravca. I Molvarci i Virovci nisu bili kompletni, a na ruku domaćinu nije išla ni ozljeda Josipa Vindića u ranoj fazi utakmice. Bez obzira na poraz Molvarci su pokazali da će i u novoj sezoni Prve županijske lige konkurirati za sam vrh prvenstvene ljestvice te da su dolaskom novih igrača, a prvenstveno Nikole Tube, zadržali željenu kvalitetu. U sastavu Podravca u Molvama je svoju premijeru imalo novo pojačanje, vezni igrač Ivan Rukavina koji je stigao iz Bjelovara. Zbog brojnih promjena u momčadi bilo je vidljivo da Virovcima treba još vremena za dodatno uigravanje, a kako imaju mladu momčad i u novoj sezoni Treće hrvatske lige Sjever najvjerojatnije ih očekuje grčevita borba za ostanak.

Virovci su od početka pokazali da je kvaliteta na njihovoj strani, a u 17. minuti golom Vedran Furmeka stigli su do početnog vodstva. Molvarci su vrlo brzo izjednačili golom Nikole Tube s bijele točke, a u završnici prvog dijela Vedran Furmek zabio je za novo vodstvo Virovaca. U drugom poluvremenu pobjedu Podravca hat-trickom potvrdio je Vedran Furmek.

Luka Kozić (trener Podravca)
  • Još smo u fazi bazičnih priprema pa su igračima noge teške i to se održava na igru. Mogu biti zadovoljan s pristupom, pogotovo mladih domaćih igrača koji su dobro iskoristili svoju minutažu. Iako je rezultat u pripremnim utakmicama u drugom planu, veseli pobjeda koja će dati igračima dodatno samopouzdanje.
Josip Kolar (tajnik Mladosti)
  • Nismo bili kompletni, a i ozljeda Josipa Vindića znatno se odrazila na našu igru, što je najbolje iskoristio Vedran Furmek. Trkački smo dobro odradili utakmicu, a to je u ovoj fazi priprema najvažnije. Nadamo se da ozljeda Vindića nije ozbiljnija i da će se vrlo brzo oporaviti.