Podravina bolja od Podravca: Sambolec i Horvatinović potopili nade Virovaca

I dok je veljača bila toplija od prosjeka, ožujak je hladniji pa su Podravina i Podravac iz Virja nastavak prvenstva odigrali u gotovo zimskim uvjetima. ‘Ona’ s devetog mjesta traži ulazak među prvih šest, a ‘On’ bodove koji bi se pripisali jednom jedinom osvojenom u jesenskom dijelu prvenstva. Virovcima je cilj izbjeći posljednje mjesto na ljestvici na kraju prvenstva te u ovoj utakmici istovremeno uzvratiti Ludbrežanima za minimalni jesenski poraz na svome terenu. Bio je to odličan test za jednu i drugu ekipu da vide mogu li ostvariti zacrtane ciljeve. Prema prikazanom, Podravina je bliže ostvarenju svog cilja jer je rutinirano i bez previše stresa pobijedila rezultatom 2:0 te se ‘digla’ za dva mjesta pa je sada sedma na prvenstvenoj ljestvici.

Po izuzetno hladnom i vjetrovitom vremenu domaći su u prvom poluvremenu kontrolirali igru i imali puno veći posjed lopte. Poveli su pogotkom stopera Karla Samboleca koji je u 28. minuti s velike udaljenosti, skoro sa 30 metara, pored živog zida ‘stisnuo’ loptu u donji golmanov kut. Gosti su u drugom poluvremenu bili ravnopravniji protivnik pa su u prvih deset minuta stvorili dvije poluprigode, a kasnije su imali i nekoliko slobodnih udaraca s dvadesetak metara. Međutim, sva nadanja Podravca da mogu doći do izjednačenja ugasio je u 74. minuti Josip Horvatinović koji se odlično snašao u protivničkom šesnaestercu i neobranjivo poentirao.

Do kraja susreta Podravina je sigurno kontrolirala utakmicu, a domaći trener Špikić dodatno je izmjenama ‘razvodnio’ nastojanja gostiju da barem postignu počasni pogodak. Domaći su igrali u standardiziranom sastavu koji smo vidjeli u većini trening-utakmica. Nakon višetjednih ozljeda ušli su rekonvalescenti Sven Golub i Siniša Fajt. Podravina sljedeće subote gostuje u Virovitici, a Podravac je domaćin Bjelovaru. (dv)

Podravina se nije dala iznenaditi

PODRAVINA(L) 2(1)

PODRAVAC       (V)    0(0)

PODRAVINA: Kovačić, Šmrček, Tkalčić, Banec, Tomašković, Golubar (od 88. Žuti), Zadravec (od 73. Dumbović), Sambolec, Jadanić (K), Horvatinović (od 88. Fajt), Dedić (od 73. Golub). TRENER: Velimir Špikić.

PODRAVAC: Ramaj, Pozder (od 80. Rukelj), Jelić Balta (od 68. Šumandl), Tuba (od 68. Šarlija), Jozić (od 46. Miketić), Gilanj, Šignjar, Kovačić, Arap (K), Horvat, Dodik. TRENER: Luka Kozić

LUDBREG– Gradski stadion. Bez gledatelja. SUDAC: Kolarić Patrik. POMOĆNICI: Zobec i Sokač. STRIJELCI: 1:0 Karlo Sambolec (28.), 2:0 Josip Horvatinović. ŽUTI KARTON: Jadanić (60.), Tomašković (79.) i Žuti (90+1) – Podravina. Jelić Balta (56.) – Podravac.