Podravina povela, gubila i na kraju remizirala

Rudar iz Murskog Središća uspio je otkinuti bod ludbreškoj Podravini u subotnjoj utakmici 6. kola Treće hrvatske nogometne lige Sjever. Ludbrežani su se prije utakmice nadali punom plijenu protiv ekipe koja je do subote osvojila tek bod, no na kraju je upisan remi 2:2.

Žustro se krenulo u sadržajnu utakmicu u kojoj su prvo vodstvo imali domaći igrači. Već u osmoj minuti utakmice precizan je bio Luka Artuković koji je ove sezone redovito na listi strijelaca Podravine, a ni ova utakmica nije bila iznimka. Na 1:1 izjednačio je u 15. minuti Filip Škvorc, a isti je igrač donio prednost od 1:2 gostima u 26. minuti. Tim se rezultatom otišlo na predah, a u drugom dijelu domaćini su tražili priliku za povratak u utakmicu. To se i dogodilo u 56. minuti kada je dosuđen kazneni udarac zbog igranja rukom, a s bijele točke za Ludbrežane precizan je bio Josip Golubar. Do kraja više nije bilo golova te je sve završeno podjelom bodova, čime svakako zadovoljniji mogu biti gosti.

Podravini je ovo drugi remi, a upisali su i dvije pobjede i dva poraza u dosadašnjem dijelu prvenstva te se trenutno nalaze na osmom mjestu ljestvice. Kako izgleda, ludbreške nogometaše u nastavku čeka teška borba za jedno od prvih šest mjesta koja znače ulazak u playoff i borbu za prvaka. Iduće kolo Podravinu čeka teška utakmica na gostovanju u Bjelovaru koji trenutno ima isti broj bodova i nalazi se na sedmom mjestu.