Podravka bolja od Krima: U četvrtak derbi protiv Budućnosti

Danas je u koprivničkoj Sportskoj dvorani Gimnazije odigrana prva utakmica drugog kola Regionalne lige. Podravka Vegeta pobijedila je slovenski Krim Mercator 29:24.

Sutra u Koprivnici igraju Krim i crnogorska Budućnost, a u četvrtak slijedi derbi Podravke i Budućnosti, koja je u prvom kolu u Crnoj Gori bila bolja od Koprivničanki 29:26. U grupi je još i srbijanska Jagodina protiv koje je Podravka u prvom kolu upisala pobjedu 28:18.

Podravka je krenula nešto bolje od Krima. Nakon nekoliko propuštenih napada s obje strane, u 11. minuti bilo je 5:1 za Koprivničanke, s dva gola bivše Krimovke Stanko, dva Zadravec iz kontre i jednim Karlovčan. Nakon 16 minuta prvog dijela 10:3 je već za Podravku. Saračević je dao priliku zamjenama i prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 16:10.

U nastavku Podravka kreće u višoj brzini i u 37. minuti je već 22:12 za domaće rukometašice. Saračević je odlučio odmoriti Stanko, Debelić i Tsakalou koje vjerojatno neće više ulaziti. Umjesto njih igraju Milošević, Franušić i Popović. Nakon polovice drugog dijela je 24:16 za Podravku. Ulazi i Jandrašić umjesto Milosavljević. Umjesto Karlovčan na lijevom krilu je Mugoša, a na desnom Turk. U drugom dijelu umjesto Ećimović na golu je Risović.

Utakmica je završila 29:24 za Podravku Vegetu. Sutra igraju Krim i Budućnost, a u četvrtak u istom terminu Podravka i Budućnost.