PODRAVKA – HERNING IKAST 24:18 Pobjeda velika kao prolaz, maestralna igra Podravke pred najboljim navijačima

Prvih 40 minuta bilo je uraganskih, a potom je uslijedio pad snage, što su iskusne Dankinje iskoristile

Autor: podravski.hr — 10.03.2019. / 18:33 Sport

Nikola Wolf / Podravkašice su se srčano borile protiv Dankinja

Podravka Vegeta ugostila je u uzvratnoj utakmici četvrtfinala EHF Kupa danski Herning Ikast, koji je sa sjevera donio veliku prednost od osam golova (34:26). Unatoč ovom rezultatu rukometašice trenera Zlatka Saračevića nisu se predavale i u Koprivnici su odigrale veličanstvenu utakmicu za oproštaj od europskih nastupa ove sezone.

Prvih 40 minuta bilo je uraganskih, a potom je uslijedio pad snage, što su iskusne Dankinje iskoristile. U samo sedam minuta dale su gošćama seriju 7:0, kasnije se probudile no nedostajalo je sreće i preciznosti. Vatreno navijanje tijekom cijele utakmice, ispunjene sportske dvorane, bila im je najveća hvala za dosadašnje nastupe.

Na početku gol za gol, na obje čvrste obrane 6-0, rezultat u prvih pet minuta je 2-2. Suci su u tri navrata prekinuli napad za gol Podravke, bez razloga, no Ikhneva ipak zabija za 3:3, potom i Chigirinova na 4:3 iz sedmerca te nakon obranjenog napada Dankinja iz skoka na 5:3. Opet se branimo, Ikhneva ide u kontru diže se i pogađa za 6:3. Ikast zabija tek iz sedmerca nakon 11 minuta suše. 6:4 u 19. minuti je. Nakon 20 minuta 7:5 golom Milosavljević, koja dvije minute kasnije postiže skok šut za 8:5. Iversen smanjuje s crte na 8:6. Igramo odlično, Milosavljević u dvije minute zabija dva za 11:6. Ikast nema rješenja. Turk dodaje svoj prvi za 12:6. Veličanstveno.

Podravka ima prvi napad u nastavku. Džono ostaje sama na crti i sad je 13:6. Risović brani napad gošći, u našem napadu Dankinje rade sedmerac. Chigirinova zabija i sad je toliko željenih osam razlike. Karlovčan igra flaster na Fauske i to radi jako dobro. Nakon pet minuta je 15:7. Ikhneva pogađa iz skoka za 16:7. Trener Ikasta mora zvati time-out. Friis nam zabija iz kontre, sad je 16:8 u 40. minuti. Chigi odgovara za 17:8, a Friis vraća na osam te Loeseth s dva gola na minus šest. Zaredali smo dvije tehničke greške. Zabija i Iversen na 17:12. Saračević je morao zvati time-out. Ipak, Dankinje vežu dva gola i dolaze na minus dva. 17:15. Ikast je imao seriju od 7:0.

Ikhneva vraća nadu golom za 18:15 12 minuta prije kraja. Chigirinova pogađa iz sedmerca za plus četiri. Do kraja je deset minuta rezultat je 20:16. Milosavljević vraća na plus pet, 21:16. Dankinje zabijaju dva za minus tri. Chigirinova tri minute prije kraja zabija za 23:18. Infarktna završnica. Fauske leti van nakon faula i neće igrati do zadnjeg napada. Debelić zabija. 24:18. Podravka krade loptu, a Milošević fula prazan gol preko pola igrališta. Ovakvi promašaji se skupo plaćaju. Milošević ide na skok šut, isti ćošak koji je vratrka Ikasta skinula pet puta. Nažalost  još jedna obrana. Ikast je priveo utakmicu kraju, sretno 24:18.

Podravkašice će u srijedu gostovati kod ŽRK Baranje u osmini finala hrvatskog Kupa. Utakmica se igra u 18 sati. Nakon toga trebale bi odigrati još jedno gostovanje kod Murvice u Cirkvenici (19. kolo), no točan datum znat će se tijekom sljedećeg tjedna. (ib)

PODRAVKA VEGETA – HERNING IKAST 24:18 (12:6)

PODRAVKA VEGETA: Risović, Ećimović, Tucaković, Turk 1, Zadravec, Holešova, Karlovčan, Debelić 4, Džono 1, Milošević 1, Milosavljević 5, Ikhneva 4, Chigirinova 7 (4), Yezhykava, Franušić, Jandrašić. TRENER: Saračević.

HERNING IKAST: Ryde, Moller 1, Troelsen, Fauske 3 (1), Iversen 4, Gantzel, Friis 5, Englert, Bjerregaard, Jakobsen 1, Pedersen, Loeseth 4, Burgaard. TRENER: Kristensen.

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Fran Galović. GLEDATELJA: 2500. SUDAČKI PAR: Bolić i Hurich (Aust). DELEGAT: Eles (Mađ). IGRAČICA UTAKMICE: Dejana Milosavljević.