Podravka iznenadila Vipers i uzela pobjedu u Ligi prvakinja

Podravka Vegeta ugostila je danas u 2. kolu europske Lige prvakinja norveški Vipers i pobijedila 25:24. Koprivničanke su Norvežanke dočekale nakon neugodnog poraza u Francuskoj u 1. kolu, gdje je domaći Metz bio uvjerljiv protiv Saračevićevih djevojaka 40:26. Podravka nije mogla računati na Zadravec koja se ozlijedila tijekom tjedna, dok su sve ostale bile spremne.

Prvi pogodak na utakmici zabila je Ana Turk i Podravka je povela 1:0, a potom je i Risović obranila sedmerac Arntzen. Debelić povisuje s crte na 2:0. Nakon propuštene prilike Vipersa pogađa i Milosavljević za 3:0. Viper trese još jednu gredu, a Turk iz kontre zabija za 4:0. Gjekstad je morao već u 4. minuti zvati time out. Saračević je iznenadio gošće s pokretnom 3-2-1 obranom i one nemaju rješenja. Debelić povisuje na 5:0, a Risović skida još jedan zicer.

Prvi pogodak Vipers zabija u 9. minuti preko Waade. Zabija i Stanko za 6:1, a gošće gube još jednu loptu. S igračicom više Vipers smanjuje na 6:3. Na polovici prvog dijela 7:4 za Podravku. Saračević je morao zvati time out nakon što se Viper približio na 7:6 golom Arntzen. Ona je i izjednačila u 19. minuti. Milosavljević vraća na 10:7 iz tri uzastopna sedmerca. Igra se gol za gol, no Vipers se neda i poluvrijeme završava 14:12.

Podravka kreće dobro, nakon šest minuta nastavka je 17:13. Stanko zabija važan gol u 40. minuti za 19:15, a potom i Mugoša za pet razlike. Podravka drži čvrstinu u obrani, Risović brani i Vipers je sve nervozniji jer se ne mogu približiti, a utakmica odmiče. Na sredini drugog dijela je 22:19 za Podravku. Do kraja je još 10 minuta, Podravka vodi 23:20.

Vipers je došao na minus 2 i Milosavljević je sa sedam metara zabila još jedan važan gol. Sad je 25:22 i 26. minuta. Nažalost u samo nekoliko sekundi Podravka je zaradila dva isključenja. Džono krade ključnu loptu s dvije igračice manje. Minuta i pol i sad je 25:23. Minuta do kraja, 25:24. Podravka je kompletna. I kraj Podravka je uspjela sačuvati gol prednosti.

Dodajmo i kako je Metz u 2. kolu u gostima pobijedio mađarski FTC 28:34. U sljedećem 3. kolu Podravka ide u goste mađarskom FTC-u. Utakmica je na rasporedu sljedeću subotu.

PODRAVKA VEGETA – VIPERS 25:24 (14:12)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije. GLEDATELJA: 2200. SUCI: Ilieva i Karbeska (Makedonija). DELEGAT: Poladenko (Rusija). SEDMERCI: Podravka 7 (7) , Vipers 2 (2). ISKLJUČENJA: Podravka (8 min), Vipers (0).

PODRAVKA VEGETA: Risović 12, Ećimović, Turk 3, Karlovčan 1, Mugoša 1, Debelić 3, Džono, Gjeorgijevska 2, Popović, Milošević, Jandrašić, Franušić, Milosavljević 10 (7), Tsakalou 2, Stanko 3. TRENER: Saračević.

VIPERS: Pedersen, Arntzen 3, Refsnes 4, Aune 6, Morais, Jonassen 2, Waade 1, Sulland 3 (2), Andenaes, Vehushela, Dahl 2, Tomac 1, Udjus, Naes Andersen, Loke 2. TRENER: Gjekstad.