Podravka lako protiv Koke, već sredinom tjedna novi izazovi

Počela je nova sezona ženskog prvoligaškog rukometa. Podravka je u punom sastavu u sportskoj dvorani Gimnazije u Koprivnici ugostila varaždinsku Koku.

Krenulo je s dosta nervoze u redovima Podravke Vegete. Nakon pet minuta bilo je doduše 4:2, no izdvojili bismo promašeni sedmerac Tsakalou i potom zicere nje i Milosavljević sa šest metara. Varaždinke se dobro drže i nakon deset minuta je 6:4.

Pogodila je i Tsakalou skokom s osam metra. Stanko krade loptu, Milosavljević ide sama na Tušek i brzo je 7:4, a potom iz kontre nakon minute odmora zabija i Debelić za 8:4. Koka se pomalo raspada, nova kontra i Tsakalou povisuje na 9:4. Debelić i Karlovčan (2) su sigurne i u 16. minuti Podravka vodi 12:4. Dežić i Domjan smanjuju na 12:6.

Stanko zabija u 23. minuti preko cijelog terena za 15:8. Podravka igra, čini se, koliko je dovoljno, pa je u 24. minuti 15:10. Saračević je krenuo s rotacijama pa igraju i Franušić, Popović i Milošević. Saračević je pred kraj prvog dijela morao zvati time-out jet se Koka približila na minus četiri (17:13), ponajviše zahvaljujući Domjan s već šest pogodaka i sedam obrana prve vratarke Janje Tušek. Na poluvrijeme se otišlo s 18:14.

U 39. minuti Podravka se odvojila na 24:16, igra se mnogo čvršća obrana nego li u drugoj polovici prvog dijela. Podravka u 45. minuti ima 26:17, a treće isključenje i selidbu na tribinu zaradila je najbolja igračica Koke Domjan koja je zabila šest golova.

U 50. minuti 28:18 za Podravku, smanjila je za Koku Jurčić. Podravka nije puno riskirala, održavala je prednost do kraja i utakmica je završila 34:22.

Iduću subotu u 2. kolu Podravka Vegeta gostuje kod rukometašica Sinja. No, prije toga sredinom tjedna, u utorak, srijedu i četvrtak na rasporedu je u Koprivnici regionalna liga, a dolaze Krim i Budućnost.

PODRAVKA VEGETA – KOKA 34:22 (18:14)

Koprivnica – Sportska dvorana Gimnazije. Gledatelja: 300. Suci: Kasunić i Nikolovski (Karlovac). Delegat: Ladić (Sračinec).

ISKLJUČENJA: Podravka 2, Koka 8. SEDMERCI: Podravka 3 (5), Koka 1 (1).

PODRAVKA VEGETA: Risović, Ećimović, Zadravec 2, Turk 1, Mugoša 5, Karlovčan 3, Debelić 5, Gjeorgijevska 1, Džono 3, Stanko 5, Tsakalou 5, Milosavljević 1, Milošević 4 (3), Franušić, Jandrašić, Popović. TRENER Zlatko Saračević.

KOKA: Šopar, Tušek, Jalušić 2, Balajić, Kuzminski, Dežić 4 (1), K. Mrazović 1, Rogina 1, Jurčić 1, Cindrić, Blažek 2, Šinjori, Furjan 1, M. Mrazović 3, Bešenić, Domjan 6. TRENER: Vladimir Canjuga.