Podravka pokazala zube protiv jake Budućnosti, suci živcirali

Nakon pobjede protiv ljubljanskog Krima u utorak (29:24), rukometašice Podravke Vegete upravo su odigrale i drugu utakmicu drugog kruga regionalne lige za rukometašice. U Koprivnici je bilo 32:35 za Budućnost. Podsjetimo, u prvom krugu u Crnoj Gori Budućnost je bila bolja tri razlike, dok su Podravkašice pobijedile srbijansku Jagodinu.

Utakmica je krenula žustro i Mehmedović je već u prvoj minuti oštro odgurnula našu Milosavljević i zaradila dvije minute hlađenja. Stanko u 3. minuti dovodi Podravku u vodstvo šutom kroz obranu. Gošće su u vodstvu u 7. minuti preko krila Džaferović 2:3, a brzo i povećavaju na tri razlike. No, Tsakalou smanjuje na 3:5 u 10. minuti. Raičević dovodi Budućnost na plus četiri (4:8) u 14. minuti iz sedmerca.

Uz nekoliko fulanih zicera gošći i dva vezana tri vezana gola Koprivničanke u 20. minuti dolaze na 8:9. Gjeorgijevska izjednačuje rezultat i trener Budućnosti Adžić mora zvati time-out. Treba reći i kako dobar dio prvog dijela hrvatski sudački par puše u leđa gošćama i ne drži se kriterija čime su izludjeli navijače, ali i klupu Podravke. Prvi dio završio je 13:15 za Budućnost.

U 35. minuti Podravka se drži na minus jedan, sad je 17:18 nakon pogotka Stanko. No, nakon par neuspjelih napada i kontri Crnogorki sad je 18:21. Karlovčan ulazi u seriju pogodaka iz kontre i na polovici drugog dijela je 25:25. Korina ima već osam golova na kontu. Podravka dolazi u vodstvo 27:26 pogotkom Selene Milošević. Suci su ponovno u elementu i nakon darovanog sedmerca Budućnosti Saračević je, s razlogom, nogom odvalio kolica pored klupe i zaradio žuti. Podravka se ne predaje, u 53. minuti je 29:30 na Crnogorke.

Dvije minute do kraja 31:33 za gošće. Na kraju 32:35 za Budućnost.

Sljedeću utakmicu Podravka Vegeta igra već u subotu, u drugom kolu nacionalnog prvenstva kod rukometašica Sinja.