PODRAVKA – THURINGER 23:31 Njemice nam nanijele šokantan poraz, još traje nada u prolazak grupe

Njemice su nadigrale Koprivničanke. Saračević nije imao rješenja za napad Thuringera, dok mu je štekao i napad

Autor: podravski.hr — 11.11.2018. / 19:30 Sport

Podravka nije bila raspoložena protiv Thuringera / Nikola Wolf

Neočekivan i težak poraz doživjele su rukometašice Podravke kod kuće od njemačkog Thuringera u 5. kolu EHF Lige prvakinja. Njemice su im vratile za poraz u prvom kolu. U Koprivnici je bilo 23:31 (10:14). Time su si zakomplicirale uoči posljednjeg kola.

Sportska dvorana Gimnazije bila je puna i u 5. kolu ovogodišnje EHF Lige prvakinja. Rukometašice Podravke imale su veliku podršku oko 2800 navijača. U dosadašnja četiri kola imaju jednu pobjedu (Thuringer u gostima) te neodlučeno (Krim u Koprivnici) i dva poraza (Gyor kod kuće i Krim u gostima). Barem bod ili pobjeda bile bi im u domaćem dvoboju protiv Njemica dovoljne za treće mjesto i plasman u drugu kvalifikacijsku grupu. Igrao im je čak i poraz ukoliko Thuringer u zadnjem kolu ne pobijedi Krim, no ništa ne bi trebalo prepuštati slučaju.

Kronikusi su bodrili Podravku cijelu utakmicu

Trener Zlatko Saračević mogao je računati na sve igračice protiv Thuringera.

Prvo poluvrijeme

1′ Thuringer ima prvi napad. Turk krade loptu Jakubisovoj. Ikhneva u kontri i zabija za vodstvo 1:0. Luzumova u nastavku probija našu obranu no šalje loptu visoko iznad gola.

3′ Ikhneva se diže visoko i povisuje na 2:0, a Bolk potom trese vratnicu. Odličan početak Podravke.

5′ Holešova pogađa nakon kontre za 3:0. Džono je ukrala loptu u obrani. Risović nakon toga brani prvi napad no u nastavku sude sedmerac za Thuringer. Luzumova postiže prvi gol.

8′ Serija obrana obje vratarke. No, Bolk ipak smanjuje na 3:2. Risović je bila nemoćna.

9′ Sedmerac nakon faula na Debelić. Chigirinova pogađa za 4:2, a Grossman smanjuje s krila na 4:3. Nakon naše izgubljene lopte prvo izjednačenje preko Bolk.

Ikhneva nije dobro izgledala u prvom dijelu

13′ Milošević nas opet dovodi u vodstvo udarcem iz daljine. Prije toga isključena je Bolk kod Thuringera.

14′ Podravka vodi 6:5 nakon iskorištenog sedmerca Chigirinove. Gošće pletu napad i Luzumova zabija. U nastavku prvo vodstvo za Thuringer preko Luzumove. Prije toga Turk nije iskoristila rupu na krilu.

19′ Luzumova povisuje na 7:9, u nastavku Giegerich brani. Podravki treba time-out. Saračević još ne zove. Na vrata dolazi Ećimović i brani prvi udarac no naše gube čistu loptu u kontri.

21′ Time-out Podravka nakon gola Luzumove iz sedmerca za 7:10. Chigi smanjuje iz sedmerca na Debelić. Ne brojimo tehničke greške, ali ne bismo se prevarili kad bismo rekli da ih je Podravka imala 4, 5.

24′ Ne ide pa ne ide u napadu. I dok obrana koliko-toliko pokriva, naši udarci završavaju ili pod reflektorima ili u bloku. Bolk zato s druge strane opet buši naš gol za 8:12.

26′ Napokon gol. Tko drugi nego Chigi za 9:12. Ajmoooo!!! Obrana Ećimović. Njena druga. Iz kontre gol Debelić za 10:12. Trener Njemica zove time-out.

Chigirinova je jedina u napadu zaslužila prolaznu ocjenu

27′ Time-out gošći se isplatio. Vode 10:13 golom Jakubisove nakon naših propuštenih napada. Ikhneva šalje već treću loptu nebu pod oblake. Ne ide je šut.

30′ Ne uspijevamo u napadu. Thuringer u zadnjem svojem pokušava preko Huber na liniju i uspijeva 10:14.

Drugo poluvrijeme

31′ Podravka ima napad. Promašaj Yezhykave. Nismo je vidjeli u prvom dijelu, a nije dobro krenula ni u drugom.

33′ Odmah time-out Saračevića. Gošže su otišle na 11:17. Katastrofa.

Saračević nije mogao biti zadovoljan

36′ Thuringer vodi 11:18. Podravka ima igračicu manje. Ne izgleda dobro. Milošević vraća nadu 12:18.

40′ Milošević veže dva gola, no Stolle opet zabija za 14:20. Ulazi Zadravec umjesto Turk i sad je 15:20. Ećimović skuplja dvije obrane. Stolle isključuju. Igračica više. No, Giegerich skuplja svoju devetu obranu.

44′ Chigirinova zabija iz sedmerca za 16:20. Podravka je trenutno bolja. Thuringer nema rješenja. No, dok se čini da nemaju, onda im mi poklonimo čistu loptu. Bila je to čista kontra Milosavljević ali je ispustila loptu.

47′ Milošević ipak smanjuje na 18:21. Dvorana je na nogama. Zvižduci u napadu Thuringera. Curama treba svaka pomoć. Samo da se probude.

51′ Rezultat je 19:23. Ećimović veže dvije obrane. Ikhneva zabija na 20:23. Fale njezini golovi. Igramo 5-1 u obrani s Karlovčan naprijed. Zasad funkcionira. No, u napadu i dalje gubimo lopte.

53′ Thuringer preko Schmelzer vodi 20:25. Zimmerman skida šut Ikhneve iz daljine. Slaba obrana Ikhneve i Huber pored nje zabija za 20:26.

55′ Chigirinova zabija sedmerac za minus pet. Ovo je zadnja šansa. Nažalost Schmelzer opet sama na liniji loba Ećimović i vraća prednost na šest, a mi potom radimo korake i gubimo loptu. Čini se da je gotovo.

57′ Petika ulazi i iz daljine trese vratnicu i odbija se u mrežu za 22:28. Dvije minute do kraja 23:29.

60′ Thuringer je pobijedio 23:31.

PODRAVKA – THURINGER 23:31 (10:14)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije. GLEDATELJA: 2800. SUTKINJE: Antić i Jakovljević (Srb). DELEGAT: Dimkova (Bug).

PODRAVKA VEGETA: Tucaković, Risović 2, Ećimović 7, Petika 1, Zadravec 2, Popović, Karlovčan, Turk, Holešova 1, Milošević 5, Džono 1, Chigirinova 8/5, Ikhneva 4, Yezhykava, Debelić 1, Milosavljević. TRENER: Zlatko Saračević.

THURINGER: Zimmerman 3, Giegerich 9, Lang, Sazdovska 1, Mazzucco, Schmelzer 2, Triscsuk 1, Stolle 4, Luzumova 9/6, Bolk 5, Grossman 2, Jakubisova 1, Huber 5. TRENER: Herbert Muller.

ISKLJUČENJA: Podravka (2), Thuringer (10).

SEDMERCI: Podravka (5/5), Thuringer (6/6).

IGRAČICA UTAKMICE: Luzumova (Thuringer).