PODRAVKA VEGETA – BERA BERA 32:29: Vrijedna pobjeda u Europi, Podravkini navijači bojkotirali utakmicu

Kod Podravke nije bilo izostanaka, cijela ekipa je zdrava i spremna za nove europske avanture

Autor: podravski.hr — 06.01.2019. / 19:30 Sport

Nikola Wolf / Podravkašice su ponovno igrale pred punim tribinama

Nakon kraće zimske stanke rukometašice Podravke Vegete nastavljaju svoju europsku priču. Nakon ispadanja iz Lige prvakinja rukometna karavana nastavlja se u Kupu EHF-a. U prvom kolu u Koprivnicu je stigla ekipa španjolske Super Amara Bera Bere. U skupini su još lanjske osvajačice Kupa EHF-a, rumunjska Craiova te danski Nykobing. Ove su dvije ekipe svoj prvi susret odigrale još u subotu, a bolje su bile Rumunjke 18:12 u tvrdoj utakmici.

Prazna tribina na kojoj su bili Red Roostersi

Sportska dvorana Gimnazije ovaj je put bila ispunjena gotovo do posljednjeg mjesta. Nije bilo navijača Red Roostersa koji su u LP bodrili svoje rukometašice. Kako doznajemo iz njihovih krugova radi se o bojkotu jer su nezadovoljni postupanjem s navijačima. Šteta, a dobro je krenulo. Kod Podravke nije bilo izostanaka, cijela ekipa je zdrava i spremna za nove avanture. Kod gošći zaigrale su zaliječene Etxeberria na desnom krilu i lijeva vanjska Azurmendi. Jedini izostanak je Brazilka Dos Santos, koja je bila na operaciji.

Prvo poluvrijeme nije bilo za pamćenje. Milošević je jedina držala koliki toliki priključak s četiri gola. Gošće su vodile i četiri razlike, no to se smanjivalo kako je stizalo vrijeme za odmor. Chigirinova je ušla tek u drugom dijelu prvog poluvremena. Risović nije išlo na golu, pa je ušla Tucaković koja je skinula tri ključne lopte. Niske, brze i okretne Španjolke iznenadile su našu obranu koja očito nije građena za takav napad. No, nasreću Debelić je u zadnjoj sekundi postavila rezultat na 15:14. Podravka se čini boljom, no igra Bera Bere joj nije ležala u prvom dijelu.

Podravkašice su krenule ozbiljnije u nastavku i nakon serije pogodaka imaju 18:15. Bera Bera se uz pomoć sedmerca i isključenja Ikhneve u 41. minuti vraća na 21:20. Podravka kao da je stala, De Castro nas je uništila na krilu. U 48. minuti je 23:24 za Bera Beru. Na golu je Ećimović, jer je Tucaković stalo. Brani ključnu loptu, a Turk s druge strane izjednačuje 24:24. Milošević iz kontre zabija za novo vodstvo Podravke 25:24, a Holešova fula zicer jedan na jedan za mogući odlazak na plus dva. Bit će gusto do kraja.

Debelić i Holešova ipak zabijaju u nizu i sad je 27:24. Igra se 52. minuta. Obrana nam je na razini, a gošće u ovim trenucima nemaju rješenja. Ećimović brani još jednu loptu, a Španjolke zbog krive zamjene ostaju s igračicem manje. Do kraja je pet minuta, Podravka ima plus četiri nakon dva gola Chigirinove. A brzo zabija i treći za 30:26. Dvije minute su do kraja, rezultat je 30:27. Ećimović brani kontru, a Debelić povisuje na 31:27. Utakmica je završila 32:29 za Podravku. (ib)