FOTO: Podravka Vegeta nakon velike drame svladala oslabljenu Budućnost na startu Lige prvakinja

Podravski favicon - Podravina i Prigorje - Koprivnica - Križevci - Đurđevac - Ludbreg - Aktualne vijesti - Zanimljivosti - Fotogalerije

Podravka Vegeta ostvarila je pobjedu protiv Budućnosti iz Podgorice na otvaranju nove sezone Lige prvakinja.

Utakmica je odigrana u koprivničkog gimnazijskoj dvorani bez nazočnosti gledatelja, a gošće su doputovale bez čak 11 igračica, od kojih ih se 10 još oporavlja od posljedica koronavirusa.

Susret je započeo odlično za Budućnost, koja je u jednom trenutku prvog poluvremena imale prednost od čak devet pogodaka (5:14 u 20. minuti), ali su do odmora domaće to uspjele smanjiti na 12:17.

Zasluženo slavlje igračica Podravke Vegete // Foto: Ivan Brkić/RK Podravka

U prvih pet minuta nastavka Podravka se boljom i angažiranijom igrom vratila na 17:17, a onda je uslijedila rovovska bitka za svaki gol.

Ipak, postupno su Koprivničanke preuzimale kontrolu igre i rezultata, gošće su ipak pale sa snagom, a uz veliku borbenost Podravka je upisala očekivane bodove, ali s puno više muke nego što se to moglo pretpostaviti.

Kad je Selena Milošević u 59. minuti realizirala sedmerac za 28:26 sve je bilo gotovo, a za kraj je Ana Turk zabila za konačnih 29:26.

Selena Milošević i Labrina Tsakalou protiv obrane Budućnost // Foto: Ivan Brkić/RK Podravka

PODRAVKA VEGETA – BUDUĆNOST 29:26 (12:17)

KOPRIVNICA – SD Gimnazije ‘Fran Galović’. Bez gledatelja. Suci: Javier Mata i Yon Lopez (Španjolska). Delegatkinja: Ljudmila Bodnjeva (Rusija).

PODRAVKA VEGETA: Tucaković, Ećimović, Dumanska (17); Zadravec, Turk 6, Beganović 5, Karlovčan 1, Milošević 4(2), Džono, Milosavljević 3(1), Mugoša 2, Franušić, Buljan, Zrnić, Tsakalou 3, Carlos 5.

TRENER: Zlatko Saračević.

BUDUĆNOST: Attingre (1+2), Arenhart (8); Petrović 1, Gugač 3, Senić, G. Marsenić, Novović, A. Marsenić 1, Pineau 6(1), Lekić 9, Mehmedović 3, Anđušić, Vukčević 3, Krivokapić.

TRENER: Dragan Adžić.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 7(4), Budućnost 2(1).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 8 min. (Beganović 2+2, Milosavljević, Turk), Budućnost 12 min. (Vukčević 2+2, Gugač, Pineau, Novović Mehmedović).

SKUPINA B, 1. KOLO: CSKA – Györ 27:27, Odense – Borussia 32:27, Brest – Valcea 28:21, Podravka – Budućnost 29:26.

REDOSLIJED: 1. Brest 2, 2. Odense 2, 3. Podravka 2, 4. Györ 1, 5. CSKA 1, 6. Budućnost 0, 7. Borussia 0, 8. Valcea 0.

FOTO: Ivan Brkić/RK Podravka

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Upišite pojam koji želite pretraživati

Na našoj stranici koristimo kolačiće (cookies) kako bismo Vam mogli pružati usluge, koje bez upotrebe kolačića ne bismo bili u mogućnosti pružati. Nastavkom korištenja stranice suglasni ste s korištenjem kolačića. PRAVILA PRIVATNOSTI