Podravka Vegeta večeras je u derbiju 2. kola hrvatskog prvenstva rukometašica svladala Lokomotivu u Zagrebu rezultatom 34:30, poluvrijeme 18:15. Utakmica je iz epidemioloških razloga odigrana pred praznim tribinama male dvorane Doma sportova u Zagrebu.

Domaće su pružile dobar otpor u prvih desetak minuta, u tom razdoblju su u par navrata bile i u vodstvu od jednog pogotka razlike. Podravka je od 10. do 20. minute ‘lomila’ rezultat u svoju korist, a u 24. minuti Milošević je zabila za prvo vodstvo od četiri pogotka razlike.

Labrina Tsakalou zabila je 10 golova za Koprivničanke

U završnici prvog poluvremena Lokosice su se dvaput približile na -2, no Koprivničanke su na odmor otišle s tri gola prednosti, Tsakalou je zabila svoj peti gol dvije sekunde prije isteka 30. minute.

Početkom nastavka Lokomotiva se u tri navrata uspjela vratiti na jedan gol zaostatka, ali je Podravka od 39. minute preuzela kontrolu igre i rezultata, te je u 43. minuti Turk zabila za vodstvo od 25:20. U 45. su domaće opet na -2, ali ne zadugo.

Kvaliteta i bolja natjecateljska forma gošći iz Koprivnice došle su do izražaja u završnici derbija, kad više nije bilo dvojbe oko pobjednika. Ovim bodovima protiv najvećeg domaćeg suparnika Podravka je napravila velik korak prema osvajanju novog naslova prvakinja, a gostovanje u Zagrebu predstavljalo je i dobru pripremu za nedjeljno gostovanje kod rumunjskih prvakinja Valcee u sklopu 4. kola Lige prvakinja.

Brazilka Moniky Bancilon debitirala je za Podravku u Zagrebu

LOKOMOTIVA – PODRAVKA VEGETA 30:34 (15:18)

ZAGREB – Dom sportova, dvorana II. Bez gledatelja.

LOKOMOTIVA: Ivančok (obrane 1/10), Beličev (1/4), Bešen 1 gol (6+1/29); P. Posavec 2(1), Kaselj, S. Posavec 3, Ćurić, Vojnović, L. Kalaus 8(1), D. Kalaus, Japundža 2, Čivljak 2, Bilandžić 2, Sedloska, Gavrić 3(3), Prkačin 7.

TRENER: Nenad Šoštarić.

PODRAVKA VEGETA: Ećimović (obrane 1+1/6), Dumanska (12+2/39); Zadravec, Turk 2, Beganović 4, Karlovčan, Popović, Milošević 4(3), Džono, Milosavljević 5, Mugoša 2, Buljan, Zrnić, Bancilon, Tsakalou 10(3), Carlos 7.

TRENER: Zlatko Saračević.

SEDMERCI: Lokomotiva 8(5), Podravka Vegeta 8(6).

ISKLJUČENJA: Lokomotiva 2 min, Podravka Vegeta 14 min.