Podravski EL Clasico: Greda u sudačkoj nadoknadi spasila Picoke od poraza

Podravac i đurđevački Graničara u podravskom El Clasicu trećeg kola Lige za ostanak Treće hrvatske lige Sjever remizirali su 1:1, a podjela bodova ostavila je Picoke u borbi za ostanak u velikoj prednosti u odnosu na Virovce.

Imperativ pobjede ostavio je traga u igri Virovaca koji su u prvih deset minuta propustili dvije stopostotne prilike. Prvo je u šestoj minuti Furmek ubacio loptu u peterac, a Kovačić se odlučio na propuštanje pasa umjesto udarca, što se pokazalo greškom jer se Šokec požurio s utrčavanjem pred vrata Stanešića.

Samo dvije minute nakon toga Šokec je točno naciljao glavu Kovačića, a njegov udarac sa sedam metara odsjeo je na vratnici. U samoj završnici prvog poluvremena Arap je pokušao s 18 metara iznenaditi Stanešića koji je bio na visini zadatka.

Snimio: Đuro Grčić

Drugo poluvrijeme idealno je počelo za Virovce. U 49. minuti Furmek je ostao sam na vrhu šesnaesterca i pogodio desni kut za 1:0. Nakon vodstva Virovci su se nesvjesno povukli, a to se pokazalo kobnim u 65. minuti. Ubačaj Nikšića izazvao je pomutnju u kaznenom prostoru Virovaca, a u gužvi se najbolje snašao Kožar koji je zabio za 1:1.

Primljeni pogodak natjerao je Virovce da ponovno zaigraju ofenzivnije, što je ostavljalo prostora za kontre Picoka. U 73. i 81. minuti Picoki su mogli doći do potpunog preokreta, no Zvonimir Fusić i Palaić nisu imali potrebnu mirnoću u završnici gostujućih brzih protuudara.

Najbolju priliku za sva tri boda Virovci su imali na ulasku u sudačku nadoknadu. Arap je uposlio Šignjara, a njegov pokušaj iskosa s deset metara zaustavila je greda pa su na kraju Picoki osvojili veliki bod u borbi za ostanak u ligi.

PODRAVAC – GRANIČAR (Đ) 1:1 (0:0)
PODRAVAC: Ramaj, Tuba, Kozić, Jozić (od 76. Hontić), Gilanj, Kovačić, Arap, Šokec, Horvat, Dodik (od 67. Šignjar), Furmek. TRENER: Kozić.
GRANIČAR: Stanešić, Brusač, Žagi, Kožar, Šehić, Jendrašic, J. Fusić (od 61. Palaić), Stanković, Topolčić (od 85. Petika), Nikšić, Plazek (od 61. Z. Fusić). TRENER: Vučeta.
VIRJE – Sportski park. SUDAC: Jurica Culej (Slatina). POMOĆNICI: Loparac i Lončar. STRIJELCI: 1:0 Furmek (49), 1:1 Kožar (65). ŽUTI KARTONI: Tuba (68), Kozić (86) – Podravac, Plazek (43), Brusač (88) – Graničar.

REKLI SU NAKON UTAKMICE:

Vjekoslav VUČETA (trener Graničara): Nama je glavni cilj bio ne izgubiti i uspjeli smo ga ostvariti. U tvrdoj utakmici bez previše izglednih prilika nakon primljenog pogotka smo iskoristili činjenicu da se Podravac odlučio na čuvanje vodstva, a u završnici smo imali priliku iz kontri doći i do sva tri boda. Najvažnije je da smo uoči zadnja dva kola u prednosti u odnosu na Podravac.

Luka KOZIĆ (trener Podravca): Imali smo rezultatski pritisak i to se odrazilo na našu igru. Ponovno nismo imali potrebnu učinkovitost i nismo iskoristili stopostotne prilike koje smo stvorili. Bez obzira na našu premoć ne mogu reći da Graničar nije zaslužio bod. Čestitam svojim igračima koji su dali sve od sebe kako bi upisali pobjedu, a Graničaru na osvojenom bodu.