Pomlađeni Slaven Belupo bez izgleda u Maksimiru

Nogometaši Slavena Belupa poraženi su na današnjem gostovanju kod aktualnog hrvatskog prvaka Dinama na zagrebačkom Maksimiru. Slavenov trener Tomislav Stipić izveo je vrlo mladu momčad bez niza prvotimaca, a mijenjao je i Zoran Mamić u odnosu na utakmicu s Krasndarom.

Pružali su Farmaceuti kvalitetan otpor u skladu s mogućnostima, izdržali su bez primljenog pogotka više od sat vremena, ali su nakon toga Modri poentirali dvaput unutar pet minuta te osvojili važne bodove u borbi za naslov prvaka s Osijekom.

U gostujućem sastavu nedostajali su kartonirani Glavčić, Lulić i Prce te ozlijeđeni Božić, Paracki, Goda, Bačelić Grgić i Delić. Tako su od prve minute krenuli stoper Apau, Hyunwoo kao posljednji čovjek obrane te u vezi Liklin i Julardžija, a u nastavku su priliku dobili Bosec, Kim, Petričić, Turanjanin i Etoundi.

Dinamo je prvi put mrežu zatresao u 36. minuti, nakon ubačaja Ivanušeca iz slobodnog udarca glavom je pogodio Lauritsen. Međutim, pogodak nije priznat zbog zaleđa, nakon dugotrajne VAR provjere.

Zoran Mamić je na početku nastavka napravio čak tri promjene. Uveo je i Joška Gvardiola koji je u 61. minuti pogodio za vodstvo, a lopta se pritom odbila od korejskog braniča Hyunwooa i prevarila vratara Filipovića.

Drugi pogodak Dinamo je postigao u 65. minuti. Gavranović je na desnoj strani pronašao Kastratija koji je povratnom loptom poslužio Tolića koji je bio precizan sa sedam metara te je povisio na 2:0.

Sudac Vidulin pokazao je u 72. minuti na bijelu točku nakon duela Van Bruggena i Atiemwena, ali je promijenio odluku nakon što je osobno pogledao spornu situaciju na VAR-u.

Konačnih 3:0 postavio je Gavranović u 90. minuti nakon kornera Hajrovića i Perićeve asistencije glavom.

Farmaceuti nisu uspjeli zaprijetiti Dinamovom vrataru Livakoviću, jasno je da ipak znatno više nade polažu u četvrtfinalnu utakmicu Kupa koju će u srijedu igrati na istome mjestu s istim suparnikom (17.00), ali u drugačijem sastavu. Dakako, vjerojatno će mijenjati i Dinamo…