Poraz Plitvice: Obreš u drugom dijelu riješio utakmicu

Nakon važne gostujuće pobjede (2:3) protiv varaždinske Mladosti u prošlom kolu, igrači Plitvice iz Selnika imali su na domaćem terenu vrlo težak zadatak protiv drugoplasirane ekipe Obreša koji u subotnjoj utakmici nisu uspjeli apsolvirati pozitivnim rezultatom.

Ekipa iz vrha lige pokazala se prevelikim zalogajem za Selničare koji su doma doživjeli neugodan 0:3 poraz. Prvo poluvrijeme proteklo je bez golova, no u drugom su dijelu gosti pojačali ritam i počeli pogađati mrežu domaćina. Najprije je u 54. minuti gol postigao Dean Pofuk, da bi u 69. precizan bio Dino Kresinger. Potvrdu pobjede i konačnih 0:3 postavio je deset minuta prije kraja utakmice Kresinger svojim drugim golom na utakmici.

Plitvica se nakon ovog poraza i dalje nalazi na sigurnoj sredini u 1. županijskoj nogometnoj ligi središta Varaždin, a iduće kolo bit će pravi lokalni derbi jer je na rasporedu gostovanje Plitvice kod Drave Ajax koja je drugi ludbreški predstavnik u ovoj ligi. Zbog domaćeg terena i bolje pozicije na ljestvici, Drava Ajax je favorit u toj utakmici, no Selničari su u prvom dijelu sezone uspjeli uzeti bod Dravi Ajax kada je bilo 1:1 pa se sigurno neće predati ni u ovoj utakmici koja je na rasporedu u nedjelju u 17.30 sati.