Poražavajući rezultati popisa: Naša županija izgubila 15.000 stanovnika!

Potvrdile su se crne slutnje, ukupan broj stanovnika Hrvatske nakon popisa stanovništva pao je ispod 4 milijuna i sad je 3,88 milijuna – navodi se u prvim rezultatima koje je upravo objavio Državni zavod za statistiku.

U našoj je Koprivničko-križevačkoj županiji 101.661 stanovnik, što je za čak 15.000 manje! Tada smo imali 115.584 stanovnika.

Općina / GradBroj stanovnika 2021.Broj stanovnika 2011.
Đurđevac73868290
Koprivnica28.66630.872
Križevci19.05221.155
Drnje15461865
Đelekovec12921527
Ferdinandovac14101732
Gola20872416
Gornja Rijeka15791781
Hlebine11791302
Kalinovac12981601
Kalnik11701361
Kloštar Pod.27663303
Kop. Bregi19602403
Kop. Ivanec18092110
Legrad19382185
Molve17842194
Novigrad Pod.23062862
Novo Virje10291218
Peteranec23102681
Pod. Sesvete14531628
Rasinja26353271
Sokolovac27833452
Sv. I. Žabno43875204
Sv. P. Orehovec39704583
Virje38664586

Više čitajte u sljedećem tiskanom izdanju Podravskog lista u ponedjeljak…

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Upišite pojam koji želite pretraživati

Na našoj stranici koristimo kolačiće (cookies) kako bismo Vam mogli pružati usluge, koje bez upotrebe kolačića ne bismo bili u mogućnosti pružati. Nastavkom korištenja stranice suglasni ste s korištenjem kolačića. PRAVILA PRIVATNOSTI