ZAVŠILA UTAKMICA Hajduk ponizio Slavenaše na Gradskom stadionu

Golove za Hajduk postigli su Jonjić u 16. i Vuković u 82. minuti utakmice

Autor: podravski.hr — 16.02.2013. / 17:14 Sport

90+5′ – Završena utakmica na Gradskom stadionu, Hajduk zasluženo pobijedio, Slaven pao bez ispaljenog metka

90+3′ – Šampioni, šampioni, Torcida uzvikuje i pozdravlja pobjednika utakmice

90+2′ – Prodor Oremuša desnim bokom, puca s desetak metara udarac završio malo pored vratnice Pelina

90+1′ – Sudac produžio utakmicu za 5 minuta

90′ – Nema više utakmice s dva protivnika, Hajdukovci se igraju sami sa sobom

88′ – Prvi navijači Slavena napuštaju utakmicu

86′ – Žuti karton za Plazanića, igrača Hajduka

85′ – Izmjena za Hajduk: Izlazi Vukonić, ulazi Kouassi

84′ – Izmjena za Slaven: Izlazi Delić, ulazi Jelavić

83′ – Torcida pali slavljeničku treću baklju

82′ – GOL ZA HAJDUK Nakon ubačaja s desne strane igrač Hajduka Caktaš škaricama je promašio loptu koju je iščeprkao Vuković i poslao je ispod Pelina

80′ – Utakmicu je s lože Slavena napustio Božidar Krajina Boća – Koprivničanac optužen za ratni zločin u Gruborima, dugo neviđen gost u Koprivnici

78′ – Prva prava prilika za Slaven. Obrana Hajduka izbacila loptu glavom na 30 metara, Maras iz prve snažno tuče tik do vratnice gola Blaževića

75′ – Izmjena za Hajduk: Izlazi ozlijeđeni Jonjić, ulazi Nižić

74′ – Izmjena za Slaven: Izlazi Glavica, ulazi Barić

70′ – Zbunjujuća situacija – Jonjić je na aut liniji skrivio prekršaj na Deliću nakon čega je sam izašao s terena jer se ozlijedio. Sudac mu je pokazao žuti zbog prekršaja, a kako je trener ‘Bilih’ oštro protestirao, isključio je njega. Hajduk nastavlja bez trenera

64′ – Unatoč strogim kontrolama na ulasku na stadion, Torcida zapalila drugu baklju, prva je izgorjela u prvom dijelu nakon vodećeg zgoditka. Dimi se na Gradskom. Čeka se odgovor zaštitara i policije

63′ – Izmjena za Slaven: Izlazi Geng – ulazi Brlek

60′ – Geng gubi loptu na 30 metara, Andrijašević ulazi u peterac i povratnom loptom upošljava Vukovića u peterac ispred kojeg Pranjić u posljednji tren klizećim startom spašava gol

58′ – Još jedan komentar s tribine: ‘Ako Slaven izvleče boda, to bu čudo neviđeno’

53′ – Hajduk postigao gol, ali sudac sudi zaleđe. Vuković je pogodio gredu, lopta se odbila na pet metara s kojih Plazanić postiže pogodak koji je opravdano poništen zbog zaleđa

52′ – Geng na 17 metara ruši Vukovića

51′ – Izmjena za Hajduk: Umjesto ozlijeđenog Milovića ulazi Plazanić

48′ – Bubnjić dobio crveni karton!!!! Zbog udaranja laktom Milovića, mladi stoper Slavena i budući nogometaš Udinesea zaradio izravno isključenje

46′ – Nastavljena utakmica na Gradskom stadionu

45+1′ – Završeno poluvrijeme na Gradskom stadionu. Slaven gubi 0:1

45′ – Igra se sudačka nadoknada od jedne minute

44′ – ‘Mrtva’ šansa za Hajduk, Maglica je zakasnio na oštar ubačaj Oremuša. Lopta je opet opasno šetala uz vratnicu Pelinovog gola

41′ – Kontranapad Hajduka: Andrijašević oteo loptu i uposlio Vršajevića čiji je udarac sa 16 metara završio tik uz vratnicu Pelina

40′ – Komentar navijača Slavena ispred novinarskih mjesta za igru domaćih: NULA BODOVA

39′ – Slobodni udarac – ubačaj Andrijaševića Pelin lakoćom hvata

36′ – Maglica zbog grubog prekršaja dobiva žuti karton

33′ – Slavenaši igraju kilavo, predaleko od igrača Hajduka. To je omogućilo da Andrijašević i Maglica izmijene dupli pas nakon čega udarac Maglice od obrambenog bloka odlazi u korner. Lopta je prošla samo nekoliko centimetara od vratnice gola Slavena

26′ – Vršajević prošao kroz poroznu lijevu stranu Slavena, ali nitko od njegovih suigrača nije ispratio akciju u petercu

22′ Stopostotna prilika za Slaven. Delić dijagonalom pronalazi Glavicu koji je pobjegao svojem čuvaru i sjurio se pred Blaževića koji je fenomenalnom reakcijom spasio gol

21′ – Nova prilika Hajduka. Vuković petom ostavlja loptu Vršajeviću čiji ubačaj Purić čisti iz kaznenog prostora

17′ – Pranjić igra rukom, slobodni udarac Andrijaševića završio u živom zidu. Žuti karton za Pranjića. Hajduk u ovom trenutku potpuno nadmoćan

16′ – GOL ZA HAJDUK Vuković je izveo korner, s desne strane, u peterac gdje je najviši bio Jonjić koji glavom posprema loptu u mrežu

13 ‘ – Prilika za Hajduk. Vršajević je izbjegao offside zamku, lobao je vratara Pelina, ali je Maras u posljednji tren izbio loptu s gol crte

6′ – Igra se vrlo otvoreno, Hajduk ima terensku inicijativu, no prvu priliku utakmice propušta Delić nakon ubačaja Vugrinca

1’ – Caktaš isprobava Pelina, golman Slavena lakoćom brani

Dobra večer s Gradskog stadiona u Koprivnici gdje pred 2200 gledatelja i 700-tinjak gostujućih navijača Slaven i Hajduk igraju prvu utakmicu proljetnog dijela prvenstva. Hajduk na Gradskom nije slavio već dugo.

Evo početnih sastava: SLAVEN: Pelin-Purić,Kokalović,Pranjić, Maras-Geng,Bubnjić – Delić, Rak, Glavica – Vugrinec. TRENER: Roy Ferenčina.
HAJDUK: Blažević-Oremuš,Jonjić,Milović,Jozinović-Lima,Andrijašević-Vršajević, Caktaš, Maglica, Vuković. TRENER: Mišo Krstičević.