SLAVEN – HAJDUK 1:1 Ivković: Bili smo bliže pobjedi; Kopić: Izdominirali smo u nastavku i trebali pobijediti

Uskoro ćemo čuti i viđenje obojice trenera Kopića i Ivkovića, koji su nam priuštili zanimljiv dvoboj

Autor: podravski.hr — 01.09.2018. / 17:31 Sport

Nakon Hajduka, Slaven u 16. kolu ide na noge Lokomotivi

Samo na portalu podravski.hr pratite uživo zbivanja uoči utakmice Slaven Belupo – Hajduk i sam tijek ovog izuzetno važnog dvoboja.

Trener Slavena Tomislav Ivković:
Dobra utakmica. Puno šansi. Odigrali savršeno prvo poluvrijeme i mogli, trebali, riješiti utakmicu. Sve kroz igru. Logično da smo u poluvremenu bili pod dojmom. Osjetio sam nervozu i to zbog fulanih šansi. No, nisam ih uspio skroz smiriti. Rekao sam da čekaju da budu mirni. Ulazak u drugi dio nije bio kakav je mogao biti. No zahvaljujući Hajduku koji je više riskirao, stisnuo nas, malo smo “pali”, pa smo opet u jednom dijelu počeli stvarati šanse. No, kad se gleda cijela utakmica bili smo bolji i imali više šansi. Zaslužili smo pobjedu. No, to je Hajduk, ovo je teško prvenstvo i nema lakih bodova. Svaki bod koji uzmemo je dobar, na kraju će se vidjeti je li to dosta. Čestitam igračima na dobroj utakmici, ova igra, to je ono što želim no da duže traje i da svi budu zdravi. Isplatilo se čekati zbog ovog travnjaka i nije mi krivo. To nam daje motivaciju, šteta tek da je padala kiša jer bi tribina bila puna.

Trener Hajduka Željko Kopić:

Ulazak u utakmicu nije bio dobar, bili smo daleko od duela, nismo kvalitetno radili pritisak prema lopti. Belupo nam je tu napravio puno problema. Nakon izjednačenja smo se dizali i bili bolji, Posavec je potom obranio dobru priliku domaćina. U nastavku smo ukazali igračima na probleme i to bila dominacija. Imali smo nekoliko dobrih prilika i u konačnici eto nismo uspjeli zabiti pobjedonosni gol. Ne bih komentirao izjavu Ivkovića da je on bio bliži pobjedi. Izdominirali smo u nastavku i u konačnici mi smo bili bliže pobjedi. Ovo nije rezultat koji se traži u Hajduku i ne želim se vraćati na otegotne okolnosti, no mislim da je igra u Zaprešiću i danas bila takva da rastemo i da je tendencija napadačke igre prisutna. Ima naravno prostora u defanzivi za pomak. No, to je proces i svima bi nam bilo puno lakše da nam je nešto ušlo kod 1:1. No, to tako u ovom trenutku mora biti.

TIJEK SUSRETA

KRAJ UTAKMICE Slaven i Hajduk podijelili su bodove u izuzetno zanimljivom dvoboju na Gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš. U sljedećem kolu Farmaceuti igraju ponovno kod kuće i to protiv Lokomotive.

86′ Još su četiri minute do sudačke nadoknade. Obje momčadi sve više su oprezne i sve više je izgubljenih lopti na sredini terena. Slaven pokušava kontrama preko Jelića.

Torcida je zapalila i baklje

75′ Palaversa se okušao iz daljine no Marković je bio na mjestu. Ivković je u 83. minuti pak s razlogom vikao na suce jer nisu svirali očiti prekršaj nad Puclinom na 20 metara od vrata Hajduka.

Ivković je grmio na suca Bebeka

72′ U samo dvije minute dvije izgledne prilike s obje strane. Prvo je Delić odlično ubacio u kazneni prostor no Bačelić Grgić komplicira, umjesto da izravno puca primirio je loptu i gađao pored gola. U nastavku Gyurcso je iskoristio neopreznost domaće obrane i izbio sam ispred Markovića. No, nasreću ispriječila mu se vratnica.

63′ Splitska Torcida cijele utakmice bodri svoje igrače i u pravom je smislu “12-i” igrač. Ivković je u međuvremenu zamijenio odličnog Bongonguija Bačelić Grgićem i nešto kasnije Mendyja napadačem Jelićem.

58′ Vodi se rovovska bitka na sredini terena. Hajduk je ipak nešto bolji i sada je izjednačio broj udaraca i prešao u veći postotak posjeda lopte. Krenulo je “šahovsko” nadmudrivanje trenera Ivkovića i Kopića.

Treneri Kopić i Ivković vode “šahovsku” bitku

49′ Jairo je opasno zaprijetio iskosa, nasreću lopta je prošla pored vratnice. Minutu kasnije bivši Slavenaš Ivanovski prevario je Međimorca no Marković je izašao s vrata i zatvorio kut napadaču Hajduka.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme. Treneri su na teren izveli iste momčadi, zamjena nije bilo.

Djevojke su se okrjepile uoči nastavka

KRAJ PRVOG DIJELA Slaven je u većem dijelu bio bolji, imao inicijativu i izgledne prilike. Gosti su iskoristili ono malo što su im Farmaceuti dali i na odmor se otišlo s 1:1.

38′ Aaaaaa!!! Kakva obrana Posavca Bogojeviću. Mendy i Bongongui su izbacili domaću obranu, Bongongui je vidio samog Bogojevića na desnoj, ovaj je pucao ravno u glavu Posavca. Mogao je birati stranu no išao je na direkt.

Udarac Bogojevića nokautirao je Posavca

33′ Gol. Jairo je izjednačio. Gyurcso je ubacio iz kornera na glavu Jaira koji je matirao Markovića. Farmaceuti su nakon bolje igre, negdje do 25. minute stali i prepustili inicijativu Splićanima. To im se brzo osvetilo. Trener Ivković stalno stoji uz aut-liniju i bodri svoje igrače: “Samo igraj, samo igraj!”

Slavlje Torcide nakon izjednačenja

30′ Prva ozbiljnija prilika Hajduka. Gyurcso nakon ubačaja iz slobodnjaka glavom gađa iznad gola.

20′ Bogojević pada nakon kontakta u kaznenom prostoru no sudac Bebek samo maše rukom. Bilo je tu elemenata za najstrožu kaznu.

17′ GOOOOOOOOOL!!!

Slaven vodi 1:0. Kakva akcija. Kao na malom nogometu. Bilo je tu nekoliko dodavanja, Bogojević, Bongongui, Mendy, Gordana koji dodaje lijevo samom Deliću, a kapetan plavih i ovaj put trese mrežu Hajduka. Uputio je prizemnu loptu koja je otišla kroz noge Posavcu u mrežu. Kakav kiks čuvara mreže Hajduka.

Delić postiže pogodak Posavcu

Slavlje nakon pogotka Delića

14′ Hajduk je par puta pokušao doći do vratara Markovića no nisu bili precizni u završnim dodavanjima. Domaći navijači zasad su zadovoljni borbenošću Slavena.

8′ Bongongui opasno tuče prema vratima no lopta odlazi uz vratnicu. Francuski internacionalac koji je ljetos došao iz tamošnjeg trećeliaša pokazao se kao pravo pojačanje. Dobra vijest je i da je prestala padati kiša.

Mendy se bori s gostujućim braničima

5′ Bogojević je u suradnji s Bongonguijem prošao po desnoj, odlično ubacio, no Gordana puca u braniča Hajduka. U samo nekoliko minuta mladi je Bogojević, koji je nedavno zabio i Dinamu na Maksimiru, napravio dar-mar na Hajdukovoj lijevoj strani.

Šef Belupa Hrvoje Kolarić, dopredsjednik HNS-a i drugi čovjek Slavena Robert Markulin sa županom Korenom i dožupanom Ljubićem

Purić se oprostio od igračke, a Kvakarić od spikerske karijere

18:31 Utakmica je počela. Slaven je krenuo agresivno od početka. Bogojević i Bongongui su dobro namučili obranu Hajduka. Treba istaknuti kako je Ivković odlučio na klupi ostaviti veznog Aparicija i tek došlog stopera Nowaka.

18:23 Još je malo ostalo do početka utakmice. Kiša malo pada malo stane, sa jugozapada se razvedrava i nadamo se da će teren biti dobar za nogomet.

18:15 Nogometaši Slavena i Hajduka zagrijavaju se na novom hibridnom travnjaku stadiona Apaš. Sada već više stotina navijača naguralo se pod natkriveni dio tribine. Interes za utakmicu je bio velik, no izgleda da je kiša ipak spriječila veći broj Podravaca da dođu do Miškinine.

Trener Tomislav Ivković pred utakmicu

18:00 Čini se kako kiša polako ipak prestaje. Razveselilo je to organizatore i navijače.  Nadamo se kako će oblaci pričekati do kraja utakmice. Bila je to tek kratka nada jer su uporni oblaci nastavili po svome. 🙁

Supruga Slavenova kapetana Ana Delić (desno) došla je na utakmicu s prijateljicom

Prvi navijači već stižu na Gradski stadion Ivan Kušek Apaš. Očekuje se i nekoliko stotina gostujućih navijača Torcide. Policija iz više susjednih policijskih uprava trenutno je na punktovima i čeka navijače Hajduka ne bi li ih dopratila sigurno do stadiona.

Kiša nije spriječila male i velike da dođu dati podršku Slavenu

Legendarnog Mirka Kvakarića na mjestu službenog spikera zamijenio je radijski voditelj Bojan Horvat Horz

HT Prva HNL, 6. kolo: SLAVEN B. – HAJDUK

KOPRIVNICA – Gradski stadion Ivan Kušek Apaš.

SLAVEN B.: Marković – Međimorec, Musa, Šarlija – Puclin, Vidović, Gordana, Delić – Bongongui, Mendy, Bogojević. TRENER: Tomislav Ivković. Klupa: Filipović, Nowak, Aparicio, Jelić, Bačelić Grgić, Dolček, Cruz.

HAJDUK: Posavec – Juranović, Vučur, Mikulić, Formitschow – Hamza, Palaversa – Jairo, Jradi, Gyurcso – Ivanovski. TRENER: Željko Kopić. Klupa: Ljubić, Lopez, Delić, Jurić, Ismajli, Filip, Kovačević.

SUDAC: Bebek (Rijeka). POMOĆNI: Krmar i Crnčić. ČETVRTI: Pečarić. DELEGAT: Rukavina (Rijeka).

Ni Slaven Belupo ni Hajduk ne mogu biti zadovoljni dosadašnjim nastupima u HT Prvoj HNL. Oba kluba ne znaju za pobjedu u prvih pet kola, Farmaceuti su skupili tri boda, baš kao i Hajduk i današnji derbi nudi se kao svojevrsno “iskupljenje”. Koprivnički plavi, za razliku od Splićana, igraju prvu utakmicu na domaćem, ganc novom hibridnom travnjaku i pobjeda na otvaranju sezone na Apašu došla bi savršeno. Nada se tome i trener Tomislav Ivković koji pod hitno treba tri boda kako bi se otklonile priče o “pitanju trenera”. Slična je situacija i s Kopićem, čak i nešto nepovoljnija, jer je bivši Slavenov trener prije tjedan dana bio na milimetar od “košarice”. Ne sumnjamo da su obojica danas tražila dodatnu pomoć “s visina”.

Treneri Kopić i Ivković već su se susreli na koprivničkom travnjaku

Vremenske prilike nažalost ne idu na ruku momčadima jer za poslijepodne najavljuju obilnu kišu koja će navodno potrajati par dana. Apaš, s obzirom na mogućnost padalina i toga što se utakmice prenose televizijski neće biti pun kao nekad u ovakvim derbi susretima. Stoga prijenos utakmice live možete pratiti i ovdje, na portalu podravski.hr.

Jedan od Slavenovih napadača, francuski internacionalac Jean Phillipe Mendy kazao nam je kako momčad igra bolje i bolje iz tjedna u tjedan.

Francuski internacionalac Jean-Phillippe Mendy

– Moramo samo nastaviti tako. S ovom konstantom mislim da možemo doći do punog plijena danas protiv Hajduka. Sve utakmice su teške, pripremam se isto za svakog protivnika, no mislim da domaći teren jest naša prednost – kazao je Mendy koji ističe da još uvijek mora raditi na svojoj formi, ali je zadovoljan u kojem to smjeru ide i osjećaj za igru mu se polako vraća.

– Nisam na maksimumu, no mislim da radim dobar posao – dodao je Mendy koji na kontu ima već dva pogotka te asistenciju. (ib)