PRVA HNL Farmaceuti zaključili sezonu Delićevom jubilarkom i remijem protiv Rijeke

Slaven Belupo u posljednjem je 36. kolu Prve HNL u utakmici bez rezultatskoj značaja remizirao 1:1 protiv Rijeke, a ogled s osvajačima Kupa obilježio je 300. nastup kapetana Mateasa Delića u dresu Farmaceuta. To je bio povod i da dugogodišnji kapetan uoči samog susreta dobije i prigodnu uspomenu za svoj jubilej. I u susretu protiv Rijeke trener Sertić pružio je priliku igračima s manjom minutažom, dok su Riječani, pak, nastupili sa znatno izmijenjenim sastavom u odnosu na srijedu kad su u finalu Kupa iznenadili favorizirani Dinamo. U prvom poluvremenu nije bilo izrazitih prilika, a u nastavku u 57. minuti Plantak je nadmudrio gostujućeg za početnu prednost Slavena. Slavlje je kratko trajalo jer je u 64. minuti Acosty iskoristio neopreznost domaće obrane i zabio za konačnih 1:1. Prvenstvo je momčad Ivice Sertića završila na sedmom mjestu čime je ostvaren rezultatski cilj.