PRVA HNL: SLAVEN – GORICA 2:0 Ovo je Slaven kakvog želimo gledati, Menalo osvježenje

Nestvarnim se čini što je Slavenu od posljednje pobjede (Istra) trebalo puna četiri mjeseca

Autor: podravski.hr — 09.02.2019. / 16:52 Sport

Nikola Wolf / Krstanović slavi prvi gol na utakmici

Nogometaši Slavena u 20. kolu Prve HNL, na domaćem Apašu dočekali su petoplasiranu momčad Gorice. Trener Sertić nije mogao računati na Bongonguija umjesto kojeg je u igru od početka ušao Menalo. Svoje mjesto u prvih 11 našao je i Čanađija koji je ovaj tjedan riječki dres zamijenio onim koprivničkog prvoligaša.

Slaven je poveo već u 3. minuti. Nakon dva pokušaja Puclina i Karamarka, treći je urodio plodom. Bačelić Grgić izveo je korner, lopta je išla visoko u kazneni prostor, iz drugog plana natrčao je Krstanović i glavom pogodio mrežu pored nemoćnog Kahline za 1:0. U 12. minuti u prilici je bio i Nowak nakon ubačaja Bačelića Grgića. Njegov udarac glavom nije bio precizan i lopta je prošla pored vratnice.

Nikola Wolf / Slavlje igrača Slavena nakon gola

Zato smo zabili u 13. minuti. Krstanović je požrtvovno izborio loptu na sredini terena, lopta je došla do Menala koji je povukao prema kaznenom prostoru. Puclin mu se otkrio i primio loptu. Gađao je prizemno u drugi donji kut ispod Kahline i zatresao mrežu za vrlo ranih 2:0.

U 23. minuti još jedan bljesak Menala. Prošao je po lijevoj strani i dobio jedan na jedan Muhammeda. Ulazi u kazneni prostori i izvrsno ubacuje po zemlji Krstanoviću. Nažalost Lord je ovaj put bio prekratak. U 30. minuti još jedna minijatura Menala. S vrha kaznenog prostora iz prve je opalio volejom no Kahlina ju je skinuo ispod grede i izbio u korner. Slaven je mnogo bolja momčad, a gosti ne uspijevaju napraviti nijednu priliku. U 36. minuti čudo je spasilo Goricu od gola. Dobro, i Kahlina. Prvo je Menalo pucao po zemlji, pa vratar Gorice obranio, lopta je došla do Krstanovića koji je opalio pod gredu, a Kahlina od nikud skočio i spasio gol.

Jedinu šansu gosti su imali u 40. minuti i šut glavom Marine iznad grede nakon ubačaja Lovrića. Odlično prvo poluvrijeme Farmceuta, najbolje u cijeloj sezoni.

Luka Menalo pokazao je zašto ga čeka blistava budućnost

Strijelac drugog gola Puclin

Do 57. minute ništa posebno, par žutih kartona i tvrda utakmica. Izdvajamo tek izlazak Krstanovića koji se uhvatio za desnu zadnju ložu. Umjesto njega ušao je Jelić. U 59. Menalo bježi obrani i ulazi u kazneni prostor. Šalje oštro u peterac no obrana Gorice čisti. I onda odličan šut Lovrića za Goricu u 69. minuti. Opalio je iz slobodnjaka izravno u gredu. Nasreću lopta je bila previsoka.

U 79. napokon šansa za Slaven. Bačelić Grgić je ubacio, a Vidović iz blizine pucao prema golu. No Kahlina je i ovaj put bio na mjestu i izbio loptu u korner. Dvije minute kasnije i Bačelić Grgić je pucao no ponovno korner. Iz kornera Šarlija tuče glavom pod gredu no Kahlina opet spašava.

U 84. penal. Jelić pada u gužvi nakon prekršaja, čini se, Muhammeda. Bačelić Grgić izvodi kazneni udarac no jako loše i Kahlina brani. Gosti su za kraj imali šansu preko Šrolera koji nakon minijature na 20 metara puca po zemlji no Filipović brani. Bilo je to sve od utakmice. (ib)

SLAVEN BELUPO – GORICA 2:0 (2:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion I. K. Apaš. GLEDATELJA: 800. SUDAC: Bebek (Rijeka). POMOĆNI: Petrović (Valpovo) i Grgić (Osijek). ČETVRTI: Linić (Dražice). DELEGAT: Pandža (Vinkovci).

SLAVEN BELUPO: Filipović – Karamarko, Nowak, Šarlija, Goda – Čanađija, Vidović, Bačelić Grgić – Puclin (od 86. Plantak, Krstanović (od 57. Jelić), Menalo (od 74. Mladen). TRENER: Sertić.

GORICA: Kahlina – Muhammed, Čagalj, Jovičić, Čabraja – Maloča (od 46. Ronaldo), Marina – Dvorneković (od 46. Šroler), Suk, Lovrić (od 77. Ndiaye), Zwolinski. TRENER: Jakirović.

STRIJELCI: 1:0 Krstanović (3), 2:0 Puclin (13).

ŽUTI KARTONI: Puclin, Karamarko (Slaven), Muhammed, Marina, Jovičić (Gorica).

IGRAČ UTAKMICE: Luka Menalo (Slaven Belupo).