PRVA HNL: SLAVEN – RIJEKA 1:1 Novi remi Farmaceuta, Dolček i Bačelić Grgić spasili bod u završnici

U redovima Slavena nije bilo ni Gordane, šuška se da je pronašao novi klub

Autor: podravski.hr — 30.01.2019. / 18:47 Sport

Nikola Wolf / Prva utakmica novog Slavenovog napadača Krstanovića

Slaven Belupo dočekao je momčad Rijeke u odgođenom 18. kolu Prve HNL, na Gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš. Trener Ivica Sertić od početka je priliku dao novopridošlim igračima, Krstanoviću i Plantaku.

Prvi trenerski dvoboj Sertića i Bišćana

U momčadi nema Mendyja, Delića, Puclina i Lime, kao ni ponajboljeg u redovima Farmaceuta Gordane. On bi, navodi portal Klikaj.hr trebao napustiti Koprivnicu nakon pola godine u redovima Farmaceuta. Iz kluba nije stiglo još ništa službeno, no navedeni izvori tvrde kako je to već gotova stvar. Nepoznato je i hoće li klub dobiti išta od odštete (prema Transfermarktu vrijednost mu je 600.000 eura op.a.) ili je riječ o sporazumnom rastanku.

Prvih deset minuta proteklo je bez prilika, obje momčadi ušle su u susret dosta oprezno i gusto na svojoj polovici. Prvi udarac uputio je Karamarko tek u 15. minuti no iskosa pa Slugi nije bio problem uhvatiti loptu. Rijeka je uzvratila tri minute kasnije no Čolak je zakasnio na ubačaj u kazneni prostor. Rijeka polako preuzima inicijativu.

Trajalo je to pet minuta. Bačelić Grgić odlično proigrava u 28. minuti kroz sredinu Karamarka koji prolazi obrani iza leđa. Nažalost nije navikao nalaziti se oči u oči sa suparničkim vratarima pa je pucao visoko iznad gola. No, igra dobro uz pomoć Bongonguija i suigrača te Slaven napokon ima igru preko boka. Opasno je bilo u 42. minuti. Šarlija i Vidović naivno su ispali u svom kaznenom prostoru, no Acosty nasreću poput Karamarka ranije nije bio precizan iz blizine. Loptu mu je podvalio bivši Slavenaš Čanađija. Još bolju šansu imala je Rijeka minutu kasnije kad je Mamić opalio s 20-ak metara nakon što mu je Kvržić dodao loptu iz slobodnog udarca. Lopta je putovala u gol uz vratnicu, no Filipović se ispružio i spasio Slaven. Bilo je to sve od prilika u prvom dijelu.

Rijeka je povela u 48. minuti 0:1. Acosty je glavom zatresao mrežu iz blizine nakon što je Mamić ubacio u kazneni prostor, a Čolak mu produžio glavom. Naših stopera nije bilo nigdje, samo su gledali kako se Riječani igraju.

U 56. minuti Slaven je mogao izjednačiti. Bačelić Grgić ubacio je u kazneni prostor, naletio je Nowak i glavom tukao prema golu. Sluga je odlično reagirao i rukom izbio loptu u prečku. Slaven je dobio tek korner. U 73. minuti Slaven je imao slobodan udarac na 20-ak metara no Bačelić Grgić puca previsoko. Slaven pokušava, no ne stvara previše prilika. Rijeka čeka prilike iz kontranapada. Jedna takva došla je u 82. i sreća je spasila Slaven od 0:2. Čolak je izbio sam ispred Filipovića koji brani i odbija do natrčalog Halilovića. Ovaj je imao cijeli prazan gol no njegov udarac odbio se, čini se, od Nowaka i završio u korneru.

Kakav “nos” Sertića. Uvodi mladog Dolčeka u 84. minuti, koji samo nekoliko trenutaka kasnije vrti u kaznenom prostoru dvojicu Riječana i upošljava Bačelić Grgića. Ovaj ne griješi iz blizine i sad je 1:1. Zasluženo.

Do kraja utakmice nije bilo više izglednih prilika pa je Slaven izborio i 11 remi ove sezone. (ib)

SLAVEN BELUPO – RIJEKA 1:1 (0:0)

KOPRIVNICA – Stadion Ivan Kušek Apaš. GLEDATELJA: 600. SUDAC: Vučković (Zagreb). POMOĆNI: Kramar i Ambrinac (Zagreb). ČETVRTI: Čuljak (Zagreb). DELEGAT: Podrug (Zagreb).

SLAVEN BELUPO: Filipović – Karamarko, Nowak, Šarlija, Goda – Vidović, Plantak (od 74. Jajalo) – Bongongui (od 52. Mladen), Bačelić Grgić, Doležal (od 83. Dolček) – Krstanović. TRENER: Sertić.

RIJEKA: Sluga – Raspopović (od 36. Escoval), Punčec, Župarić, Mamić – Pavičić, Lončar – Kvržić, Čanađija (od 81. Halilović), Acosty – Čolak (od 88. Puljić). TRENER: Bišćan.

ŽUTI KARTONI: Goda (Slaven), Čolak, Punčec (Rijeka).

STRIJELCI: 0:1 Acosty (48), 1:1 Bačelić Grgić (85).

IGRAČ UTAKMICE:  Bačelić Grgić (Slaven).