PRVA HRL: Iznenađujući domaći poraz KTC-a, prvo mjesto ipak nedostižno

Rukometaši križevačkog KTC-a iznenađujuće su u nedjelju poraženi na svom parketu od Maksimira Pastela i tako vodeće Bjelovarčane ostavili nedodirljive na vrhu. Goste je predvodio vratar Filip Perić s čak osamnaest obrana i, uz to, obranjena tri sedmerca, dva Vučeliću i jedan A. Miklečiću. Gosti su vodili od početka do kraja, pet minuta prije završnog sudačkog zvižduka čak osam razlike, 18:26. U 37. minuti Križevčani su se, nakon Kotinog pogotka, primakli na pogodak zaostatka, 13:14, ali više od toga nisu mogli. Jednostavno, nisu bili u utakmici “unutra” od početka, a kasnije je bilo teško uhvatiti ritam. Kod KTC-a je vrlo dobar bio vratar Hančić s 12 obrana i obranjenim sedmercem Plešu te solidni Marković i Pehar. KTC u sljedećem kolu gostuje u Prelogu, a unatoč porazu, zadržao je drugo mjesto na ljestvici. Ovim porazom su rukometaši KTC-a nakon nedavnog poraza u Bjelovaru, još više udaljili se od borbe za prvo mjesto.

KTC – MAKSIMIR PASTELA 24:29 (9:13)

KTC: Gošić, Marković 7, Kovačić, Vučelić 2, Harča, Lazar 1, Kota 3, Perajica 4 (2), A. Miklečić 1, Zorko, Hančić, Pehar 6. TRENER: Dragutin Miklečić.

MAKSIMIR PASTELA: Perić, Brzica 2, Periša 2, Drinovac, Jurić 2, Lacković 2, Turkalj 6, Vrgoč 2, Blažević 4, Obradović 1, Vranjković, Tičić 4, Pleš 4. TRENER: Matija Bilušić.

KRIŽEVCI – GŠSD Ljudevita Modeca. GLEDATELJA: 100. SUCI: Nikola Knežević i Dalibor Tunuković (obojica Vrpolje). NADZORNIK: Vladimir Sokol (Topličica). SEDMERCI: KTC 5 (2), Maksimir Pastela 1 (0). ISKLJUČENJA: KTC 6 minuta (Pehar 2 x 2, Harča 2), Maksimir Pastela 8 minuta (Jurić, Turkalj, Obradović, Pleš). DISKVALIFIKACIJA: Mateo Periša (53 – izravan crveni karton zbog grubog prekršaja). IGRAČ UTAKMICE: Filip Perić.

Dragutin MIKLEČIĆ, trener KTC-a:

– Zasluženo smo izgubili. U ovakvim utakmicama prolijevamo sve ono dobro do sada, a očito je to to. Izmoreni smo i jednostavno, pobijedila je bolja momčad, odnosno momčad koja je više željela pobjedu.

SNIMIO: STJEPAN BELUŠIĆ