Rijeka ipak prejaka, Slaven nije iskoristio prilike u prvom dijelu

Slaven Belupo gostovao je danas kod Rijeke u 26. kolu 1. HNL. Trener Zekić nije mogao računati na ozlijeđenog Zvonareka, dok se u momčad vratio Krstanović nakon dvomjesečne pauze zbog ozljede. U odnosu na prethodne utakmice Zekić je ušao u utakmicu malo opreznije i ostavio Laušića na klupi, a igrali su nešto defanzivniji Brković i Kvržić. Evo i sastava…

Već u prvoj minuti Slaven je bio u velikoj prilici. Bogojević je ostao sam i pokušao odmah iz voleja, no vratar Rijeke Labrović izvadio ju je ispod prečke i izbio u korner. Rijeka je nakon još nekoliko prilika Slavena uzvratila u 13. minuti udarcem s vrha kaznenog prostora ali Sušak je odlično obranio i spasio gol.

Slaven opet napada, Rijeka se brani i teško izlazi u protivničku polovicu. Ipak, od 30. minute Rijeka preuzima konce igre, a Slaven se povlači i čeka kontru. Najviše su prijetili preko bokova, Kvržić i Goda defanzivno su imali dosta problema. Soldo, Božić i Paracki uspijevali su zaustaviti napade Rijeke na vrijeme. Prvi dio završio je 0-0, no utakmica je bila sve samo ne dosadna. Čak je u 44. Caimacov imao priliku s 18 metara, no gađao je u golmana.

U 55. minuti Rijeka je povela 1:0. Pavičić je prošao po boku u kazneni prostor i vratio na peterac gdje je Vučkić neometano pospremio loptu u mrežu.

Zekić pola sata do kraja uvodi Krstanovića i Laušića. Nažalost u 70. Rijeka povisuje vodstvo golom Drmića na 2-0. Izveli su brzi korner, Čerin ubacuje u sredinu, a napadač Rijeke ne griješi.

Rijeka se razigrala, a Slavenu čini se nedostajalo snage za ozbiljniju prijetnju. Rijeka zabija za 3-0 u 78. opet nakon kornera. Sušak prvo brani udarac glavom, lopta dolazi na noge Čerinu koji s 14 metara cilja i gađa mrežu.