Rijeka na Rujevici bolja od Slavena Belupa

Rijeka je u 7. kolu HT Prve lige večeras na Rujevici minimalno svladala Slaven Belupo. Uz veliku pomoć Fortune stigao je domaćin do vodstva kojeg je potvrdio drugim golom iz kaznenog udarca te tako zaokružio odličan tjedan i to uz povratak gledatelja na tribine. Drugi je ovo poraz Farmaceuta u aktualnom prvenstvu, slijedi dvotjedna stanka zbog reprezentativnih obveza.

Tomislav Stipić ostavio je na klupi Soldu, Jeffrena i Krstanovića, priliku su od prve minute dobili Prce, Lulić i Knöll. Riječani su proslavili velik uspjeh, plasman u skupinu Europske lige kojeg su u četvrtak izborili pobjedom u Kopenhagenu, a njihov trener Simon Rožman odlučio se za isti početni sastav.

Prvu priliku imao je Slaven, Glavčić je ubacio iz slobodnog udarca, Božić je bio u naletu, ali je obrana Rijeke otklonila opasnost. U 7. minuti Pavičić je bio u opasnom prodoru, no zaustavljen je na vrijeme. Bačelić Grgić okušao je udarac iz daljine u 10. minuti, ali je lopta otišla iznad grede.

Bruno Goda nije iskoristio veliku priliku na Rujevici

Rijeka je dvaput u istoj akciji zaprijetila u 17. minuti, ali je Filipović odlično obranio snažne udarce Kulenovića i Lončara. Minutu kasnije Kulenović je pokušao glavom, otišlo je iznad gola. Prce je pogriješio u 19. minuti, no potencijalnu opasnost otklonio je Glavčić.

Sporna situacija u 21. minuti. Knöll je bio u prodoru prema vrataru Nevistiću, na rubu kaznenog prostora odnio ga je Capan, ali sudac Vučković nije reagirao. Iz perspektive Slavenovih igrača to je bio prekršaj, ali prosvjedi nisu pomogli. Do kraja poluvremena pokušali su Andrijašević i Čerin, Filipović se nije dao iznenaditi.

U nastavak utakmice Stipić je ušao s dvije promjene, umjesto Lulića i Knölla ušli su Jeffren i Krstanović. Čerinov udarac iz daljine u 50. minuti obranio je Filipović, u 57. je Andrijašević tukao glavom, ali je lopta otišla pored vratnice, Tomečak je malo zakasnio pospremiti je u mrežu.

Stipe Bačelić Grgić

Nakon sat vremena igra je postala življa, počele su se događati opasne situacije na obje strane. Prvi udarac gostiju u okvir bio je Glavčićev u 59. minuti, obranio je Nevistić. Filipović je u 61. obranio pokušaj Pavičića, a onda je Slaven stvorio matnu situaciju. Jeffren je započeo akciju, Krstanović je dao povratnu loptu na koju je stigao Goda, ali je poslao loptu malo pokraj vratnice.

Kazna je uslijedila u 68. minuti. Štefulj je tukao s lijeve strane, a lopta se od Rijekinog kapetana Andrijaševića odbila u mrežu. Rijeka je kao i u Danskoj uz veliku pomoć sreće stigla do vodstva, čini se da je lopta u ruku pogodila Parackog koji je držao Andrijaševića.

Mogli su gosti do ekspresnog izjednačenja, nakon ubačaja Glavčića tukao je Krstanović glavom, ali je Nevistić obranio. Stipić je u završnici umjesto Glavčića uveo i trećeg napadača Iličića.

Andrijašević i Pavičić nisu iskoristili prilike za Rijeku, a u 90. minuti sudac Vučković je nakon pregleda VAR-a dodijelio kazneni udarac za Rijeku nakon što je Jeffren bespotrebno odgurnuo Lepinjicu. Siguran je s bijele točke bio Kulenović, i to je bilo konačnih 2:0.