Rukomet: Križevčani poraženi u gostima kod Rudara

U Rudama je odigran zaostali susret 11. kola 1.HRL Sjever u kojem su snage odmjerili rukometaši Rudara i križevačkog KTC-a. Momčad Dalibora Sokača poražena je 29:26 u napetoj utakmici na gostujućem parketu.

Otvorili su domaćini bolje utakmicu i u prvim minutama susreta otišli na +2. Na krilima raspoloženog Štajnklera, dečki iz Ruda zabijali su pogotke, no Križevčani su do kraja prvog dijela držali priključak. Gosti su na predah otišli s pogotkom prednosti (14:13). Već u nastavku utakmice momčad Dalibora Sokača ulovila je priključak i do posljednjih deset minuta igrala gol za gol s domaćinima.

Tri minute prije kraja Javor je postigao pogodak za vodstvo Rudara (26:25), a igrač KTC-a Ezgeta zaradio je isključenje. Tresli su domaćini ponovno mrežu u sljedećem napadu i odigrali izvrsnu obranu prije posljednje minute. Trčak je pogodio za +3 Rudara minutu prije kraja i ugasio nadu Križevčanima. Semafor je nakon 60 minuta susreta pokazao 29:26 za Rudar. (ds)