RUKOMET Križevčani uzvratili Virovitičanima za jesenski poraz i zadržali drugo mjesto

Križevčani su uzvratili Virovitičanima za poraz u prvom dijelu prvenstva i zadržali su drugo mjesto na ljestvici. Čvrsta, muška utakmica koje se ne bi postidjeli niti premijerligaši, sraz drugo i trećeplasirane momčadi. Formalno je Viro bio domaćin, ali se radilo o zamjeni domaćinstva, s obzirom na zauzetost križevačke dvorane prošle jeseni. Virovitičani su poveli 3:0 i vrlo rano je trener Miklečić bio primoran tražiti timeout. KTC je uspostavio ravnotežu, ali je na poluvremenu, ipak, zaostajao za pogodak, jer je vratar Virovitičana Štimac branio kao “lud”. Polovicom drugog poluvremena Križevčani uspijevaju steći prednost i, naposljetku, osvojiti bodove koji ih još uvijek drže u utrci za Bjelovarom. U ključnim trenucima utakmice sedmerac je Moslavcu “skinuo” Gošić, a prethodno je i obranio nekoliko udaraca. Uz njega su ponajbolji u redovima KTC-a bili Kota, Vučelić i Perajica.

Dragutin Miklečić, trener KTC-a

Na početku smo imali problema u obrani, ali smo se nakon minute odmora pribrali. Oni su odlična ekipa i uvijek protiv nas dobro igraju. Dobra utakmica. Dva pogotka razlike na kraju za nas. Zasluženo. Probudili su se i navijači.

VIRO VIROVITICA     25 (14)

KTC  27 (13)

VIRO VIROVITICA: Meter, F. Vašarević, K. Vašarević 3, Rešetar 1, Pandža 3, Štimac, Moslavac 8 (1), Sabo, Ig. Gašparovič 5, Poljak, Crljenić, Starčević, Janjić 2, Iv. Gašparović, Vulić 3, Smutni. TRENER: Damir Vašarević.

KTC: Marković 1, Kovačić, Mušlek, Vučelić 8 (3), Harča 1, Kota 5, Perajica 6 (1), A. Miklečić 2, Hančić, Lazar, Pehar 3, Adamić, Zorko 1, Gošić. TRENER: Dragutin Miklečić.

KRIŽEVCI – GŠSD OŠ Ljudevita Modeca. GLEDATELJA: 150. SUCI: Davor Lončar i Zoran Lončar (obojica Varaždin). NADZORNIK: Željko Živec (Sesvete).

SEDMERCI: Viro Virovitica 2 (1), KTC 5 (4). ISKLJUČENJA: Viro Virovitica 10 minuta (Iv. Gašparović 2 x 2, F. Vašarević, K. Vašarević, Janjić), KTC 6 minuta (Harča 2 x 2, Pehar). IGRAČ UTAKMICE: Kristijan Kota.

SNIMIO: STJEPAN BELUŠIĆ